Blog ifirma.pl

Raport podatnika – Nowość w e-Urzędzie Skarbowym

|
|
2 minut czytania
Od niedawna w e-US można wygenerować raport zawierający kompleksowe informacje podatkowe. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak pobrać to zestawienie.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Raport podatnika to zestawienie najważniejszych informacji podatkowych w jednym miejscu. Dostarcza on kompleksowych danych w przejrzystej formie. Raport można wygenerować poprzez e-Urząd Skarbowy w kilka chwil. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co możesz sprawdzić w raporcie i jak go pobrać.

Jakie dane prezentuje raport podatnika?

Usługa raport podatnika została uruchomiona w drugiej połowie grudnia 2023 r. W tej chwili jest ona przeznaczona dla przedsiębiorców i organizacji, ale Ministerstwo Finansów zapowiada, że planowane jest poszerzenie funkcjonalności platformy o usługi dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Wygenerowany raport podatnika zawiera:

 • dane identyfikacyjne przedsiębiorcy wraz z formą opodatkowania działalności,
 • numer mikrorachunku i rachunku do zwrotu nadpłat,
 • listę pełnomocników i ich uprawnienia,
 • informacje o ewentualnych zaległościach i prowadzonych egzekucjach,
 • szczegóły dotyczące prawidłowości w zakresie zaliczek i deklaracji podatkowych,
 • informacje o przynależności do grupy VAT lub kapitałowej.

Jak wygenerować raport podatnika?

Odnośnik do pobrania raportu znajduje się głównej stronie e-US, którą widzimy zaraz po zalogowaniu. Wystarczy kliknąć zakładkę raport podatnika, a w ciągu kilku minut wygeneruje się zestawienie.

Raport zobaczymy w formie “kafelków”, ale można też pobrać go jako plik pdf.

Raport podatnika ma charakter wyłącznie informacyjny i może nie uwzględniać wszystkich danych posiadanych przez Krajową Administrację Skarbową. Raport jest ważny do północy w dniu generowania i nie jest aktualizowany w ciągu dnia. Oznacza to, że zmiany mogą być widoczne w raporcie kolejnego dnia po ich zaistnieniu.

Raport podatnika można także otrzymać od pracownika urzędu skarbowego na wniosek przedsiębiorcy, podczas osobistej wizyty.

Raport podatnika – nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

Raport podatnika to kolejna wygodna usługa dostępna w przystępny sposób. To podsumowanie kluczowych aspektów związanych z podatkami. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą łatwiej monitorować swoją sytuację podatkową. Raport podatnika jest jednym z elementów budowy nowoczesnej informacji podatkowej skłaniającej się ku coraz większej cyfryzacji.

Autor ifirma.pl

Justyna Czerwińska

Od kilku lat związana z topowymi redakcjami biznesowymi. Pisze o księgowości, finansach i sprawach marketingowych - czyli o tematach, które interesują każdego przedsiębiorcę.

Z przyjemnością czyta ustawy, kodeksy, rozporządzenia, regulaminy i inne oficjalne dokumenty, które rozkłada na czynniki pierwsze. Pomagają jej w tym umiejętności analityczne i syntetyczne. Wierzy w moc twardych danych i w artykułach chętnie wykorzystuje wyniki badań, raporty i statystyki. Sama prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, dlatego z doświadczenia zna i rozumie problemy drobnych przedsiębiorców. Artykułami dotyczącymi spraw księgowych stara się je rozwiązywać. Stawia przy tym na prosty, zrozumiały dla każdego język, logiczną strukturę i przykłady z życia wzięte.

Pracę nad każdym artykułem zaczyna od zakwestionowania swojej wiedzy i sprawdzenia jej w źródłach. Prywatnie lubi zagadki logiczne i grę w Sudoku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie