Raport podatnika – Nowość w e-Urzędzie Skarbowym

Od niedawna w e-US można wygenerować raport zawierający kompleksowe informacje podatkowe. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak pobrać to zestawienie.

Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Raport podatnika to zestawienie najważniejszych informacji podatkowych w jednym miejscu. Dostarcza on kompleksowych danych w przejrzystej formie. Raport można wygenerować poprzez e-Urząd Skarbowy w kilka chwil. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co możesz sprawdzić w raporcie i jak go pobrać.

Jakie dane prezentuje raport podatnika?

Usługa raport podatnika została uruchomiona w drugiej połowie grudnia 2023 r. W tej chwili jest ona przeznaczona dla przedsiębiorców i organizacji, ale Ministerstwo Finansów zapowiada, że planowane jest poszerzenie funkcjonalności platformy o usługi dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Wygenerowany raport podatnika zawiera:

 • dane identyfikacyjne przedsiębiorcy wraz z formą opodatkowania działalności,
 • numer mikrorachunku i rachunku do zwrotu nadpłat,
 • listę pełnomocników i ich uprawnienia,
 • informacje o ewentualnych zaległościach i prowadzonych egzekucjach,
 • szczegóły dotyczące prawidłowości w zakresie zaliczek i deklaracji podatkowych,
 • informacje o przynależności do grupy VAT lub kapitałowej.

Jak wygenerować raport podatnika?

Odnośnik do pobrania raportu znajduje się głównej stronie e-US, którą widzimy zaraz po zalogowaniu. Wystarczy kliknąć zakładkę raport podatnika, a w ciągu kilku minut wygeneruje się zestawienie.

Raport zobaczymy w formie “kafelków”, ale można też pobrać go jako plik pdf.

Raport podatnika ma charakter wyłącznie informacyjny i może nie uwzględniać wszystkich danych posiadanych przez Krajową Administrację Skarbową. Raport jest ważny do północy w dniu generowania i nie jest aktualizowany w ciągu dnia. Oznacza to, że zmiany mogą być widoczne w raporcie kolejnego dnia po ich zaistnieniu.

Raport podatnika można także otrzymać od pracownika urzędu skarbowego na wniosek przedsiębiorcy, podczas osobistej wizyty.

Raport podatnika – nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

Raport podatnika to kolejna wygodna usługa dostępna w przystępny sposób. To podsumowanie kluczowych aspektów związanych z podatkami. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą łatwiej monitorować swoją sytuację podatkową. Raport podatnika jest jednym z elementów budowy nowoczesnej informacji podatkowej skłaniającej się ku coraz większej cyfryzacji.

Podziel się z innymi

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
PowrótBlog – strona główna
Blog Księgowość bliżej Podatki Poradnik przedsiębiorcy
Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce