Ulga na wirtualną kasę fiskalną w przypadku nievatowca

Ulga na wirtualną kasę fiskalną

Ewidencjonujesz sprzedaż na wirtualnej kasie fiskalnej? Sprawdź, jak rozliczyć ulgę na kasę wirtualną.

Na co dzień mamy do czynienia na każdym kroku z różnego rodzaju aplikacjami, które mają umilać nam życie. Kto by pomyślał, że również kasa fiskalna będzie mogła mieć taką postać. W dzisiejszej publikacji napiszemy, w jaki sposób uzyskać ulgę na wirtualna kasę fiskalną przez nievatowca.

Kasa wirtualna – co to jest?

Na pierwszy rzut oka stwierdzenie kasa wirtualna wydaje się abstrakcyjne. Przez wiele lat byliśmy przyzwyczajeni do widoku kasy fiskalnej w postaci urządzenia. Jednak jak się okazuje nie zawsze tak musi być. Kasa rejestrująca może mieć również postać oprogramowania, które jest zainstalowane na tablecie, smartfonie czy komputerze. Nie wszyscy mogą jednak wykorzystywać tego typu kasy w prowadzonej działalności gospodarczej.

Ulga na wirtualną kasę fiskalną w przypadku nievatowca

W przypadku kas wirtualnych ustawodawca przewidział również możliwość odliczenia ulgi na zakup kasy, jednak nie należy zapominać, że mówimy tutaj o oprogramowaniu a nie urządzeniu. Odliczenie ulgi na kasę wirtualną jest możliwe pod warunkiem:

  • rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy,
  • posiadania faktury potwierdzającej zakup kasy oraz dowodu zapłaty całej należności,
  • wykonywania czynności, o których jest mowa w Rozporządzeniu w sprawie grup podatników, które mogą używać kas wirtualnych.

Sposób odliczania ulgi na zakup kasy wirtualnej będzie wyglądał tak samo, jak w przypadku zakupu kasy online. Żeby uzyskać zwrot w wysokości 90% kwoty netto z faktury zakupu, nie więcej niż 700 zł należy złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego z podaniem numeru rachunku bankowego do zwrotu i załączyć:

  • kopię faktury zakupu oprogramowania,
  • kopię zapłaty całej kwoty wynikającej z faktury,
  • kopię raportu dobowego na potwierdzenie rozpoczęcia pracy na kasie.

Nieco odmiennie będzie wyglądało odliczenie ulgi przez przedsiębiorców, którzy świadczą usługi przewozu osób samochodem osobowym, w tym taksówką. W takim przypadku kasa wirtualna może być:

  1. Wydzielonym modułem aplikacji mobilnej lub
  2. Stanowi oddzielną aplikację zintegrowaną z tą aplikacją lub
  3. Współpracuje z taksometrem.

Należy pamiętać, że w przypadku ulgi na kasę wirtualną będzie to kwota wydatkowana na zakup oprogramowania a nie urządzenia, na którym to oprogramowanie jest instalowane.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość