Wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON – zmiany od 1 lipca 2022 r.

Wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń

Ubiegasz się o dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON? Sprawdź co się zmieniło w składanych wnioskach.

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników niepełnosprawnych mają możliwość korzystania ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Ze środków PFRON można uzyskać między innymi dofinansowanie do wynagrodzeń. W dzisiejszej publikacji opiszemy co się zmieni w zakresie wniosków składanych od 1 lipca 2022 roku.

Składanie wniosków o dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON od 1 lipca 2022 roku

Jak można przeczytać na stronie PFRON od 1 lipca 2022 roku zablokowana zostanie opcja wysyłki wniosków o dofinansowanie Wn-D wraz z załącznikami z aplikacji SODIR Off-Line. Od tego dnia wysyłka będzie możliwa jedynie w SODIR On-Line. O zmianie tej funkcjonalności PFRON informował już w kwietniu 2022 r. W nowej odsłonie udostępniono możliwość importu plików z zewnętrznych programów kadrowo-płacowych. Jeżeli przedsiębiorca będzie chciał skorzystać z tej opcji powinien się najpierw zapoznać z komunikatem skierowanym do pracodawców, w którym jest szczegółowo opisane, jakie czynności należy przeprowadzić po kolei przy imporcie plików z programu księgowego do SODIR On-Line. Pliki, które chcemy przekazać do PFRON muszą być wygenerowane w formacie XML. Oczywiście stosowanie importu plików nie jest obowiązkowe. Ta opcja jest jednak szczególnie pomocna dla pracodawców, którzy zatrudniają wielu pracowników, ponieważ wówczas pracodawca musi przygotowywać wiele załączników INF-D-P. W sprawie importu plików do SODIR On-Line można się kontaktować:

  • pod numerem telefonu (22) 581-84-10 wew. 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00,
  • pod adresem e-mail: sod@pfron.org.pl lub w SODiR w module “Korespondencja”.
Aplikacja SODIR On-Line jest dostępna pod adresem: sod.pfron.org.pl. Ponieważ jest to aplikacja online można bezpośrednio pracować w systemie i wysyłać przygotowane dokumenty, warunkiem jest posiadanie dostępu do Internetu. Z aplikacji można otrzymywać również korespondencję elektroniczną z PFRON bez konieczności posiadania konta mailowego. Przedsiębiorcy, którzy składają wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń z PFRON muszą jak najszybciej zacząć korzystać z nowej funkcjonalności, ponieważ w przeciwnym wypadku nie złożą wniosku i nie otrzymają środków.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość