Blog ifirma.pl

Wyszukiwarka AI, czyli gdzie szukać narzędzi sztucznej inteligencji?

|
|
6 minut czytania
W poszukiwaniu idealnych narzędzi AI warto rozważyć różne platformy, które oferują dostęp do szerokiego spektrum rozwiązań. Niezależnie od tego, czy poszukujesz narzędzi do generowania treści, obrazów, czy też innowacyjnych aplikacji, istnieją miejsca w sieci, które pomogą Ci znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Wybór odpowiedniej wyszukiwarki AI może znacząco wpłynąć na efektywność i innowacyjność Twojej pracy lub życia codziennego. W artykule przyglądamy się platformom pełniącym rolę wyszukiwarek AI, które ułatwiają odkrywanie i implementowanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Przeanalizujemy zarówno agregatory narzędzi, jak i specjalistyczne sklepy, aby każdy – niezależnie od poziomu zaawansowania – mógł znaleźć coś dla siebie i swojej firmy.

Gdzie szukać narzędzi sztucznej inteligencji, czyli wyszukiwarka AI

Znalezienie odpowiednich narzędzi AI może być wyzwaniem. Dlatego zanim stwierdzisz, że AI nie pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu biznesowego, warto zwrócić uwagę na kilka platform. Każda z nich oferuje coś innego, warto jednak wiedzieć, gdzie rozpocząć poszukiwania. Przyjrzyjmy się im bliżej, aby zrozumieć, jak mogą one wspierać nas w odkrywaniu potencjału AI.

There’s An AI For That (TAAFT)

There’s An AI For That, w skrócie TAAFT (https://theresanaiforthat.com/), to wiodący agregator narzędzi AI, który cieszy się ogromną popularnością. Miesięcznie odwiedza go ponad 2 miliony aktywnych użytkowników.

Platforma TAAFT została uruchomiona przez Andreia Nedelcu, niezależnego dewelopera z Bukaresztu, i już w pierwszym tygodniu po uruchomieniu odnotowała 100,000 odwiedzin. Misja There’s An AI For That to zapewnienie najbardziej kompleksowego zestawu narzędzi do ulepszania życia i wydajności pracy dzięki AI. Co więcej, platforma posiada największą społeczność założycieli AI i użytkowników, a także największy newsletter poświęcony AI, na który zapisanych jest ponad 450,000 subskrybentów.

Najbardziej popularne kategorie narzędzi na TAAFT to:

 • generacja obrazów – znajdziemy tu na przykład Midjourney (https://www.midjourney.com/), umożliwia tworzenie wizualizacji za pomocą prostych poleceń tekstowych,
 • generacja treści – to narzędzia takie jak SurferSEO (https://surferseo.com/), które pomagają tworzyć treści marketingowe,
 • rozmowy – przykładowo CharacterAI (https://beta.character.ai/) pozwala na interakcje z postaciami wirtualnymi, oferując nowe doświadczenia komunikacyjne,
 • interaktywne opowiadanie historii – można tutaj znaleźć między innymi Dungeon Master to narzędzie, które umożliwia tworzenie złożonych narracji interaktywnych,
 • pisanie – Article Insight (https://theresanaiforthat.com/gpt/article-insight/) dodaje emotikony do tekstu, czyniąc go bardziej przystępnym i atrakcyjnym dla czytelników.

Podsumowując, TAAFT jest miejscem, gdzie zarówno początkujący, jak i doświadczeni użytkownicy mogą znaleźć narzędzia AI, które doskonale wpasują się w ich codzienne oraz zawodowe potrzeby. Warto dodać, że platforma ta oferuje nie tylko narzędzia, ale również wsparcie społeczności, co jest nieocenione w początkowych etapach eksploracji AI.

Wyszukiwarka AI

Źródło: There’s An AI For That (https://theresanaiforthat.com/)

Futurepedia

Futurepedia (https://futurepedia.io/) to druga czołowa wyszukiwarka AI, której celem jest umożliwienie profesjonalistom z różnych branż wykorzystania technologii z dziedziny sztucznej inteligencji. Platforma oferuje kompleksowe katalogi, łatwe do zrozumienia przewodniki, cotygodniowy newsletter oraz informacyjny kanał na YouTube. Futurepedia to społeczność 200 tysięcy profesjonalistów, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniami.

Główne kategorie, na jakie podzielone są narzędzia dostępne w wyszukiwarce AI to:

 • narzędzia produktywności AI – to 3634 narzędzia, które pomagają w codziennej organizacji pracy,
 • generatory wideo AI – ponad 200 narzędzi, umożliwiających tworzenie wysokiej jakości materiałów wideo w krótkim czasie,
 • generatory tekstu AI – wspierają tworzenie treści tekstowych na różne potrzeby,
 • generatory obrazów AI – pozwalające na kreowanie obrazów i grafik,
 • generatory sztuki AI – ponad 500 narzędzi, które otwierają nowe możliwości w dziedzinie cyfrowej kreatywności,
 • generatory audio AI – służące do tworzenia muzyki lub efektów dźwiękowych,
 • różne narzędzia AI – wyszukiwarka AI oznacza w ten sposób narzędzia, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, ale oferują unikalne funkcjonalności,
 • generatory kodu AI – to aż 426 narzędzi wspomagających programistów w automatyzacji pisania kodu i sprawdzaniu jego poprawności.

Futurepedia to idealne miejsce dla tych, którzy szukają wszechstronnego źródła wiedzy o narzędziach AI. Platforma ta umożliwia nie tylko znalezienie odpowiedniego narzędzia, ale również naukę o tym, jak je efektywnie wykorzystać.

Wyszukiwarka AI

Źródło: Futurepedia (https://futurepedia.io/)

Hugging Face Spaces

Hugging Face Spaces (https://huggingface.co/spaces) to platforma, która umożliwia przeszukiwanie i pobieranie, ale także łatwe tworzenie i wdrażanie testowych wersji aplikacji opartych na uczeniu maszynowym. Dzięki niej, nawet bez głębokiej wiedzy technicznej, można eksperymentować z AI, co otwiera nowe możliwości dla biznesu.

Hugging Face Spaces to społeczność dla twórców i oferuje cztery opcje SDK do tworzenia przestrzeni: Gradio, Streamlit, Docker i statyczny HTML.

W wyszukiwarce AI znajdziemy zarówno bardzo różnorodne narzędzia. Między innymi umożliwiające przekształcanie obrazu w motyw muzyczny, co może się przydać przy tworzeniu pierwszych szkiców reklamy wideo; czy tworzenie kodu html na podstawie obrazu layoutu strony internetowej, świetne ułatwienie dla osób tworzących strony www.

Wyszukiwarka AI

Źródło: Hugging Face (https://huggingface.co/spaces)

GPT Store

GPT Store (https://chat.openai.com/gpts), uruchomiony przez OpenAI, to innowacyjna platforma umożliwiająca odkrywanie, eksplorowanie i wykorzystywanie spersonalizowanych wersji czata. Komu przyda się GPT Store? Na razie tylko użytkownikom płatnych wersji ChatGPT:

 • Plus – dla indywidualnych użytkowników, w cenie $20 plus VAT,
 • Team – licencja dla zespołów, 25 dolarów za osobę, umożliwiająca tworzenie własnych GPTsów dostępnych tylko dla członków zespołu, oraz
 • Enterprise – z dodatkowymi opcjami prywatności.

Wyszukiwarka AI od OpenAI oferuje sortowanie publicznie dostępnych wyspecjalizowanych chatbotów według ilości pobrań lub rosnącej popularności. Wyodrębnia kategorie takie jak:

 • tworzenie obrazów – tu króluje DALL·E oraz wyspecjalizowane narzędzia umożliwiające tworzenie obrazów w różnych stylach i konfiguracjach,
 • pisanie – od pomocy w obróbce, do tworzenia wyspecjalizowanych rodzajów tekstów,
 • badania – dzięki dostępowi do internetu i możliwości podłączenia do baz danych, GPTsy mogą rozmawiać o aktualnych trendach i wydarzeniach,
 • programowanie – asystenci programowania, translatory i generatory kodu,
 • edukacja – wyszukiwarka AI znajdzie tutora języka obcego czy korepetytora matematyki, a nawet mentora biznesowego,
 • styl życia – od przepisów kulinarnych po sposoby na relaks dla CEO.

Przykłady zastosowań? Kreatywna agencja może wykorzystać GPT Store do znalezienia narzędzi AI, które pomogą w tworzeniu unikalnych projektów graficznych, oszczędzając czas i zasoby. A jest w czym wybierać. W ciągu dwóch miesięcy od ogłoszenia stworzono ponad 3 miliony niestandardowych GPTsów, a wciąż jeszcze nie doczekaliśmy się oficjalnej premiery sklepu, gdzie dostępne będą płatne aplikacje współpracujące z ChatGPT.

Wyszukiwarka AI

Źródło: DALL·E 3, prompt: Marta M. Kania (https://www.linkedin.com/in/martamatyldakania/)

Podsumowanie. Która wyszukiwarka AI?

Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą szukającym sposobu na optymalizację procesów biznesowych, czy kreatorem poszukującym inspiracji, istnieje wyszukiwarka AI, która pomoże Ci znaleźć odpowiednie narzędzia. Podsumowując, wybór odpowiedniej wyszukiwarki AI może znacząco wpłynąć na efektywność i innowacyjność pracy i firmy. Niezależnie od tego, czy poszukujesz narzędzi do generowania treści, obrazów, czy też innowacyjnych aplikacji, istnieją miejsca w sieci, które pomogą Ci znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz. Kluczem do sukcesu jest nie tylko wybór odpowiedniego narzędzia, ale również ciągła nauka i adaptacja do szybko zmieniającego się świata technologii AI.

Autor ifirma.pl

Marta Matylda Kania

Założycielka Superpowered by AI. Opracowuje dla biznesu procesy tworzenia treści przez generatywną sztuczną inteligencję. Interesuje się przyszłością AI w biznesie, pisze zaawansowane prompty i prowadzi szkolenia z ChataGPT dla firm.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie