Kody GTU w nowym JPK_VAT – e-book

kody gtu w nowym jpk e-book

Nie znasz jeszcze swojego kodu GTU? Sprawdzisz go w naszym e-booku. Przeczytaj i pobierz – zmiany w nowym JPK_VAT wchodzą już od 1 października 2020 r.

Nie znasz jeszcze swojego kodu GTU?
Sprawdzisz go w naszym e-booku: KODY GTU JPK VAT.

Od 1 października wchodzą w życie ważne zmiany związane ze składaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego. Obowiązek stosowania nowych plików: JPK_V7M lub JPK_V7K obejmuje okresy rozliczeniowe rozpoczynające się od 1 października 2020 r. dla wszystkich podatników.

W przypadku dostarczania niektórych towarów i wykonywania niektórych usług przedsiębiorcy mają obowiązek podać w części ewidencyjnej określony kod GTU w składanych deklaracjach JPK_V7K lub JPK_V7M.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, w którym przeczytasz, kiedy stosować GTU, jakie kody GTU stosuje się do dostaw, a jakie do usług, oraz jak ująć GTU w fakturze korygującej. Zapraszamy do lektury i pobierania e-booka – w początkowym okresie wdrożenia warto mieć taką ściągę zawsze pod ręką!

Kody GTU JPK VAT

POBIERZ E-BOOK

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość