Blog ifirma.pl

Zwrot podatku a Karta Dużej Rodziny

|
|
2 minut czytania
Posiadając Kartę Dużej Rodziny, podatnik może liczyć na skrócony termin zwrotu podatku. Warunkiem jest skorzystanie z usługi e-PIT i zaznaczenie w deklaracji informacji o posiadanej Karcie.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Zwrot podatku z rocznej deklaracji podatkowej to w niektórych przypadkach znaczący zastrzyk gotówki – szczególnie w przypadku osób, które skorzystały z ulg podatkowych. Niektórzy rodzice oprócz ulgi na dzieci mogą uzyskać dodatkowe udogodnienie w postaci szybszego zwrotu podatku. Warunkiem jest posiadanie Karty Dużej Rodziny.

Zeznanie roczne a termin zwrotu podatku

Generalnie w świadomości podatników zakodowane jest, że zwrot podatku powinien wpłynąć w terminie 3 miesięcy, licząc od daty złożenia zeznania rocznego. Ta zasada rzeczywiście obowiązuje, jednak już od początku 2019 r. termin oczekiwania można było skrócić o połowę – jeśli bowiem deklaracja została złożona drogą elektroniczną, zwrot powinien zostać zrobiony w terminie 45 dni.

Dodatkowo okazało się, że rodzice w wielodzietnych rodzinach mogą liczyć na jeszcze krótszy termin zwrotu.

Karta Dużej Rodziny a zwrot podatkowy

Karta Dużej Rodziny wydawana jest rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Powszechnie słyszy się najczęściej o ulgach – np. na komunikację, rekreację, rozrywkę – okazuje się jednak, że Karta to również wsparcie w zakresie podatków. Jeśli bowiem rodzic posiadający taką kartę zdecydował się na złożenie zeznania elektronicznie (np. w ramach oferowanej przez Ministerstw Finansów usługi „Twój e-PIT”)i wskazał w deklaracji fakt posiadania Karty (opcja dostępna w tym narzędziu), na zwrot podatkowy oczekiwał do 30 dni od daty złożenia deklaracji. Tym samym – w porównaniu do standardowego, około 90-dniowego terminu zwrotu – środki wracają do podatników o 1/3 czasu szybciej.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie