Integracja z PrestaShop

sklep prestashop

Sprawdź, czym charakteryzuje się sklep internetowy na PrestaShop i jak zintegrować go z księgowością w ifirma.pl.

Sklep PrestaShop

Zintegruj ifirma.pl ze sklepem PrestaShop.pl

PrestaShop to darmowe oprogramowanie sklepu internetowego. Łatwa instalacja, szybkość działania i intuicyjna obsługa.

Wystawianie faktury w ifirma.pl odbywa się z poziomu zamówienia.

Instalacja PrestaShop oraz wtyczki potrzebnej do jego integracji z ifirma.pl jest całkowicie darmowa. Aby zainstalować wtyczkę, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

Jak zintegrować ifirma.pl z PrestaShop.

PrestaShop – inteligentne oprogramowanie do e-sklepów

Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność sprzedażową w internecie szukają do tego prostych, intuicyjnych i skutecznych rozwiązań. Oprogramowanie PrestaShop dedykowane dla branży e-commerce do tworzenia e-sklepów to jedno z nich. Nie tylko pozwala na łatwą i efektywną sprzedaż w sieci, ale przede wszystkim gwarantuje pełną kompatybilność z wieloma niezbędnymi funkcjami.

Zalety oprogramowania PrestaShop

To jedno z nielicznych wypuszczonych na rynek rozwiązań tego typu posiadających pełną polską wersję językową wraz z intuicyjnym i bardzo prostym w obsłudze instalatorem. Do uruchomienia sklepu PrestaShop wystarczy własny serwer z domeną internetową oraz bazą danych: instalator całą resztę zrobi za użytkownika. Oprócz łatwości obsługi wśród zalet tego oprogramowania warto wymienić również:

  • bogatą funkcjonalność bazującą na dostępie do wielu dodatkowych modułów i skryptów, które można dowolnie wgrywać,
  • możliwość integracji z najpopularniejszymi systemami płatności online,
  • wysokie standardy bezpieczeństwa samej strony, jak i procesu transakcyjnego (certyfikaty SSL),
  • różnorodność graficzną i tematyczną dostępnych do pobrania szablonów, które można modyfikować pod własne wymagania,
  • rozbudowany system dodawania produktów z możliwością edycji cech takich jak cena, rozmiar, kolor itp.,
  • kompatybilność z oprogramowaniem księgowym, kurierskim czy magazynowym,
  • intuicyjną wyszukiwarkę produktów dostępnych w sklepie,
  • wbudowane kanały komunikacji z użytkownikami.

Tradycyjny sklep w internetowym wydaniu

Niewątpliwie dużym plusem, jaki ma sklep na PrestaShop, jest jego działanie do złudzenia przypominające funkcjonowanie tradycyjnego sklepu. Sprzedawca (administrator) ma bezpośredni podgląd na aktualne zakupy swoich klientów, status płatności i wysłanych lub pakowanych zamówień. W prosty sposób może w każdej chwili edytować zawartość podstrony z jednym produktem lub całą grupą podobnych produktów, tworzyć i usuwać kategorie sprzedażowe oraz tagi, dzięki czemu wyszukiwanie danego towaru jest o wiele łatwiejsze. Zaletą okazuje się rozbudowany formularz kontaktowy dla klientów, który można podłączyć pod osobne konto e-mail.

Ułatwienia dla SEO

Pod względem e-marketingu oprogramowanie PrestaShop posiada bardzo dobrą optymalizację zarówno w zakresie samego kodu, jak i poszczególnych kart produktowych. Możliwość tagowania i kategoryzowania towarów pozwala na ich późniejsze łatwiejsze pozycjonowanie, zwłaszcza gdy zadba się o unikatowość opisów. Dodatkowo PrestaShop daje do dyspozycji kilka dodatkowych wtyczek wspomagających SEO, dzięki którym nawet przedsiębiorcy niemający doświadczenia w pozycjonowaniu mogą poprawić widoczność swojego sklepu w Google.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.