Auto-abonament a „zwykły” leasing

leasing czy abonament

Zastanawiasz się, czy wziąć samochód na abonament, czy jednak w leasing? Przeczytaj artykuł, w którym spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Leasing czy abonament - omówione zagadnienia:

Wielu przedsiębiorców nie stać na zakup nowego samochodu, a pojazd używany też nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Sprzedawcy pojazdów samochodowych mają jednak w swoich ofertach również inne propozycje, dzięki którym możemy posiadać do własnej dyspozycji samochód. W dzisiejszej publikacji będziemy analizować wzięcie samochodu na abonament w porównaniu ze zwykłym leasingiem.

Auto na abonament

Firmy mają dla przedsiębiorców wiele propozycji otrzymania samochodu na abonament. Być może ta opcja nie jest tak znana i popularna, jak zakup w leasingu, ale jest o niej coraz głośniej a usługobiorcy prześcigają się w ofertach.

Leasing czy abonament – porównanie

Tak naprawdę to decyzja może zależeć od wielu kwestii i jest bardzo indywidualna. Nasze zestawienie ma jedynie na celu pokazanie tych najistotniejszych argumentów, na które powinno się zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Auto na abonament

Auto w leasingu

Brak opłaty wstępnej Jest opłata wstępna
Elastyczny czas trwania umowy ustalony przez strony Czas trwania umowy uzależniony jest od obowiązujących przepisów podatkowych
Możliwość zawierania umów na różne modele samochodów W okresie umowy leasingu dysponujemy cały czas tą samą marką
Narzucony limit kilometrów Brak limitu kilometrów
Wykup na poziomie wartości rynkowej Wykup znacznie poniżej poziomu wartości rynkowej, czasami za symboliczną złotówkę
Jest kosztem podatkowym Jest kosztem podatkowym

Trudno bez konkretnego zestawienia kosztów odpowiedzieć na pytanie co będzie tańsze: leasing czy abonament. Żeby udzielić tego typu odpowiedzi muszą być dokonane pewne założenia. Przed podjęciem decyzji zawsze można wystąpić z wnioskiem o dokonanie wyceny usługi w jednym, jak i w drugim przypadku. Wówczas możemy jeszcze raz przeanalizować wszystkie za i przeciw i podjąć ostateczną decyzję odpowiadającą naszym potrzebom. Najczęściej opłata za abonament samochodowy jest niższa od raty leasingu, jednak nie powinno to być kluczowe w podejmowaniu decyzji.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość