Blog ifirma.pl

Handmade – jakie rękodzieło najlepiej się sprzedaje?

|
|
6 minut czytania
Chcesz zacząć zarabiać na rękodzielnictwie? Sprawdź, jakie rękodzieło najlepiej się sprzedaje i przekuj pasję w sposób na dodatkowy zarobek.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Odrobina wyobraźni i samozaparcia – tyle wystarczy, by zacząć kreatywnie wykorzystywać czas spędzany w domu, stwarzając realną okazję do rozkręcenia nowej dochodowej działalności. Rękodzieło przeżywa prawdziwy renesans i pozwala na naprawdę niezły zarobek. Nie masz dokładnej wizji, co możesz robić? Przedstawiamy Ci najlepsze handmade pomysły, które pozwalają na produktywne wykorzystanie czasu, a także wyjaśniamy, jak zacząć i o czym pamiętać, by ideę zamienić w sukces.

Jakie rękodzieło najlepiej się sprzedaje?

Choć praktycznie każdą umiejętność można zamienić w sposób na życie, to niektóre produkty cieszą się większą popularnością, przez co łatwiej rozpocząć związany z nimi biznes. Niektóre z nich nie wymagają ani wielkich ilości czasu, ani dużych środków – o czym przekonasz się, analizując nasze propozycje.

Ubrania i dodatki z nadrukami

Masz fajny pomysł na logo lub ciekawy design, który przyciągnąłby wzrok przechodniów? Chciał(a)byś się sprawdzić w projektowaniu ubrań lub gadżetów? W takim razie ciekawą opcją na rozpoczęcie swojej działalności może być zamówienie t-Shirtów, kubków, długopisów i innych przedmiotów codziennego użytku ozdobionych według Twojego pomysłu.

Czasem wystarczy żartobliwa wstawka lub napis, by rozbawić klientów i osiągnąć sprzedażowy sukces. Dużą zaletę tego rozwiązania stanowi bardzo niski kapitał potrzebny do rozpoczęcia i niewielki nakład pracy związany z dystrybucją – przygotowane produkty mogą trafiać bezpośrednio z drukarni do klienta.

Jest to trafna odpowiedź na wzrastającą potrzebę wyrażenia siebie i pokazania swojej indywidualności, która współcześnie dominuje pośród konsumentów. Tworzenie spersonalizowanych, niepowtarzalnych produktów daje szansę nabywcom poczuć się wyjątkowo, co dodatkowo motywuje ich do dokonania tego rodzaju zakupu.

Biżuteria handmade

Biżuteria to kolejny przykład na biznes niewymagający specjalistycznej technologii czy dużych nakładów na start. Nikt nie mówi, że handmade biżuteria musi być plastikowa czy tandetna. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się unikalne wyroby z wełny, które już przez sam materiał przyciągają szczególną uwagę. Ciekawą alternatywą jest też tworzenie dodatków z drewna, co oprócz czysto wizualnych walorów, pozwala również rozwijać biznes w bardziej zrównoważony sposób.

Choć konkurencja na rynku ręcznie robionych ozdób jest niemała, to znalezienie własnej niszy wciąż jest możliwe – i bardzo opłacalne! Najczęściej klucz do sukcesu leży w robieniu rzeczy zupełnie inaczej niż inni i konsekwentnym trzymaniu się swojego stylu.

Produkty ślubne

Już od pewnego czasu na rynku zauważalny jest wzrost zainteresowania rękodziełem ślubnym. Dla każdej młodej pary jest to szczególnie ważny dzień, dlatego też chcą, by towarzyszące im i ich gościom dodatki były równie wyjątkowe. Ręcznie robione dekoracje, zaproszenia czy upominki dla bliskich stają się kuszącą alternatywą, umożliwiającą nadanie dniu ślubu jeszcze większej magiczności i unikalności.

Efektywnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do swojej oferty rozmaitych produktów, od zaproszeń, po upominki czy księgi pamiątkowe. Dostarczanie tak zróżnicowanego asortymentu pozwoli na zapewnienie kompleksowej obsługi całego przyjęcia, jednocześnie maksymalizując same przychody.

Rękodzieło – słodycze

Cukierki, ciasteczka, czekoladki i inne słodkości – fantazyjne domowe słodycze bez problemu zyskują rynek. Oczywiście i w tym wypadku, by sprzedać swoje rękodzieło, będziesz potrzebować znaleźć swoją niszę. Być może umieszczając je jako składnik zestawów upominkowych, a może targetując swoje produkty do wybranych grup społecznych – np. miłośników marki samochodowej, rasy psów czy postaci z filmów – trafisz na rynek, który zapewni spore powodzenie na rynku. Jedynym ograniczeniem jest wyłącznie Twoja fantazja.

Produkty do domu

Wszelkiego rodzaju dekoracje, dodatki, ceramika, meble czy nawet świeczki, to doskonałe elementy pozwalające wyrazić siebie przez wystrój domu. Dlatego też tak wiele osób poszukuje jak najbardziej nieszablonowych ozdób, które nawet wyłącznie jako akcenty, pozwolą im lepiej czuć się w najbliższym otoczeniu.

Jeżeli więc nadal szukasz pomysłów handmade, warto postawić na elementy wyposażenia domu, które oprócz użyteczności zapewnią ich właścicielom nieszablonowy wystrój i atmosferę.

Muzyka

Komponowanie muzyki, która później jest wykorzystywana w innych utworach, czy jako podkład do programów, a nawet leci w tle z głośników w supermarketach, może okazać się dochodowym zajęciem.

Jeśli nie czujesz się dobrze w komponowaniu całości, to możesz przemyśleć tworzenie samych sampli albo nagrań głosowych, które później zostaną wkomponowane w inne utwory. To zajęcie wymaga nieco zamiłowania do sztuki, jednak pozwala osiągnąć niezłe przychody.

Kosmetyki i balsamy do ust

Kosmetyki handmade cieszą się rosnącą popularnością już od dłuższego czasu. Naturalne składniki i wyselekcjonowana nuta zapachowa sprzyjają zainteresowaniu klientów, dla których własny styl i zgodność z naturą są naprawdę ważne.

Najczęściej okazuje się, że wszystkie niezbędne składniki masz już w domu. Nie warto jednak na nich oszczędzać – najwyższa jakość sprawi, że klienci chętnie będą wracać do Ciebie.

Produkty cyfrowe

Nie ulega wątpliwości – świat w coraz większym stopniu przenosi się do internetu. Dlatego, dostarczając kreatywne produkty cyfrowe, możesz być beneficjentem internetowej rewolucji.

Jakie rękodzieło najlepiej się sprzedaje w sieci? Wcale nie musi to być coś skomplikowanego – może być to wzór zaproszeń ślubnych, własna fantazyjna czcionka (tu potencjał jest ogromny), webinary, czy przeróbki zdjęć i materiałów w Photoshopie.

Koszt rozpoczęcia nie musi być wysoki (istnieją również darmowe programy jak np. Gimp czy Inkscape), a zyski mogą być naprawdę solidne.

Kosmetyki

Kosmetyki handmade cieszą się rosnącą popularnością już od dłuższego czasu. Naturalne składniki i wyselekcjonowana nuta zapachowa sprzyjają zainteresowaniu klientów, dla których własny styl i zgodność z naturą są naprawdę ważne. Jednocześnie warto również zadbać o ogólną prezencję naszych ręcznie robionych kosmetyków, zapewniając pomysłowe i wysokiej jakości opakowania, które umożliwą dłuższe czerpanie radości z samych produktów.

Najczęściej okazuje się, że wszystkie niezbędne składniki masz już w domu. Nie należy jednak na nich oszczędzać – najwyższa jakość sprawi, że klienci chętnie będą wracać do Ciebie.

Produkty dla dzieci

Własnoręcznie robione zabawki, akcesoria, ubranka czy dekoracje do dziecięcych pokoików cieszą się niezwykłym zainteresowaniem pośród rodziców, którzy, często nie zważając na koszty, pragną zapewnić swoim pociechom najwyższej jakości niepowtarzalne produkty, pozwalając w pełni celebrować beztroski czas najmłodszych lat.

Dostarczanie unikalnych produktów, robionych głównie na specjalne zamówienia, już od początku pozwala kreować w dziecku poczucie wyjątkowości, co stanowi kluczowy element motywujący samych rodziców do dokonywania właśnie tego rodzaju zakupów.

jakie rękodzieło się sprzedaje

Gdzie sprzedawać rękodzieło?

Dzięki popularności serwisów pozwalających na handel w internecie sprzedaż rękodzieła nie powinna stanowić większego problemu. Korzystając z popularnych platform, możesz oferować swoje produkty i usługi nie tylko w Polsce, ale również odbiorcom na całym świecie, np. poprzez serwis Ebay, szczególnie jeśli mowa o produktach cyfrowych, które nie wymagają fizycznej dostawy.

Choć nauka nowych rozwiązań i sposobów dotarcia do klientów może wymagać nieco czasu, to warto go poświęcić, by nauczyć się w zaciszu własnego domu zarabiać prawdziwe pieniądze!

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Najważniejsze pytania

  1. Jakie rekodzieło najlepiej się sprzedaje?

   Choć praktycznie każdą umiejętność można zamienić w sposób na życie, to niektóre produkty cieszą się większą popularnością, przez co łatwiej rozpocząć związany z nimi biznes. Niektóre z nich nie wymagają ani wielkich ilości czasu, ani dużych środków – o czym przekonasz się, analizując nasze propozycje w powyższym artykule.
  2. Czy produkty handmade to dobry pomysł?

   Produkcja artykułów handmade, to dobry pomysł na biznes, który nie wymaga specjalistycznej technologii czy dużych nakładów na start. Choć konkurencja na rynku rękodzieł jest niemała, to znalezienie własnej niszy wciąż jest możliwe – i bardzo opłacalne! Najczęściej klucz do sukcesu leży w robieniu rzeczy zupełnie inaczej niż inni i konsekwentnym trzymaniu się swojego stylu.
  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie