Blog ifirma.pl

Aplikacja KSeF – wersja oficjalna udostępniona przez MF

|
|
2 minut czytania
Ministerstwo Finansów uruchomiło wersję produkcyjną Krajowego Systemu e-Faktur. Aplikacja KSeF umożliwia m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd e-faktur.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Po wersji testowej (która wciąż jest dostępna i można z niej korzystać) Ministerstwo Finansów udostępniło wersję oficjalną (produkcyjną) Krajowego Systemu e-Faktur. Narzędzia, jakie oferuje, to: aplikacja podatnika KSeF, dostęp anonimowy do e-faktur oraz sprawdzenie statusu wysyłki faktury ustrukturyzowanej.

KSeF w pigułce – kluczowe informacje o KSeF w formie video:

 

Aplikacja podatnika KSeF

Aplikacja podatnika to po prostu Krajowy System e-Faktur. Umożliwia ona:

 • korzystanie z KSeF podatnikom i podmiotom uprawnionym przez tych podatników,
 • zarządzanie uprawnieniami,
 • wystawianie i odbieranie faktur z KSeF.

Aplikacja jest dostępna na stronie podatki.gov.pl. Aby móc z niej skorzystać należy zalogować się w Systemie jedną z metod uwierzytelnienia.

Anonimowy dostęp do e-Faktury

Anonimowy dostęp do faktury ustrukturyzowanej w KSeF pozwala na podgląd pojedynczej faktury bez konieczności logowania do Systemu.

Aby odszukać pojedynczą e-fakturę należy podać w Systemie następujące dane:

 1. numer identyfikujący daną fakturę w Krajowym Systemie e-Faktur,
 2. numer faktury,
 3. NIP lub inny identyfikator nabywcy albo informację o jego braku,
 4. imię i nazwisko lub nazwę nabywcy albo informację o braku tych danych;
 5. kwotę należności ogółem.

Sprawdzanie statusu wysyłki faktury ustrukturyzowanej

Status wysyłki faktury w KSeF można sprawdzić bez konieczności logowania w Systemie. W tym celu należy wpisać numer referencyjny sesji (otrzymywany podczas wysyłania e-faktury w KSeF). Z tego miejsca można również pobrać UPO KSeF danej faktury, jeśli proces wysyłki został pomyślnie zakończony.

Autor ifirma.pl

Dorota Łesak

Księgowa i autorka tekstów. Jako księgowa w ifirma.pl każdego dnia zapewnia fachowe wsparcie swoim klientom – małym firmom usługowym i handlowym. Pomiędzy codziennymi obowiązkami dzieli się na blogu ifirma.pl swoim ośmioletnim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą tematów księgowo-podatkowych.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Komentarze czytelników
  1. 18 grudnia 2023 o 18:15
   Szymon

   Czy portal iFirma będzie zintegrowany z KSeF?

  2. 19 grudnia 2023 o 14:16
   Ifirma

   Prace nad integracją serwisu Ifirma z KSeF trwają. O wdrażanych funkcjach będziemy informować na bieżąco, dlatego zachęcam do śledzenia nas w mediach społecznościowych oraz na naszej stronie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce