Limity podatkowe na 2020 rok – mały podatnik w podatku PIT i VAT, pozostałe.

limity podatkowe 2020

Limity podatkowe zmieniają się z początkiem każdego roku podatkowego ze względu na zmianę kursu euro. Sprawdź jak będą wyglądały w 2020 roku.

Wysokość limitów podatkowych jest szczególnie istotna dla przedsiębiorców, których w świetle ustaw podatkowych można nazwać tzw. “małymi podatnikami”. Taki status daje sporo preferencji zarówno w podatku VAT jak również w podatku dochodowym. Limity zapisane w ustawie o VAT i w ustawie o podatku dochodowym zapisane są w walucie euro, dlatego ich wysokość co roku się zmienia w zależności od kursu euro na dzień 1 października każdego roku.

Średni kurs NBP na dzień 1 października 2019 roku dla euro wynosi 4,3734 zł.

Limit dla małego podatnika w VAT

Mały podatnik VAT w rozumieniu podatku od towarów i usług to taki, u którego wartość sprzedaży wraz z kwotą podatku VAT w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła równowartości 1.200.000 euro.

W przypadku przedsiębiorstwa maklerskiego, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi zgodnie z art. 2 pkt 25 lit.b ustawy o VAT jest to równowartość 45.000 euro.

Limit dla małego podatnika w podatku dochodowym

Małym podatnikiem w rozumieniu ustawy o PIT jest podatnik, u którego wartość przychodu ze sprzedaży wraz z kwotą podatku od towarów i usług nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym równowartości 1.200.000 euro. Do tej pory obowiązywał taki sam limit zarówno w podatku dochodowym jak w podatku VAT.

▲ wróć na początek

Limit dla ryczałtowca

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają swoje przychody zryczałtowanym podatkiem dochodowym mogą skorzystać z tej formy opodatkowania do wysokości limitów zapisanych w ustawie. Łączne przychody za poprzedni rok podatkowy nie mogą przekroczyć kwoty 250.000 euro.

Przychody ryczałtowca rozliczającego rozliczającego podatek kwartalnie nie mogą przekroczyć 25.000 euro.

W zryczałtowanym podatku dochodowym nie zaokrągla się kwot do 1.000 PLN tak jak w podatku VAT i podatku PIT.

▲ wróć na początek
Mały podatnik 2020 r. – zwiększenie limitu przeczytaj.
 
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość