Powrót

Logowanie do e-urzędu skarbowego – jakie są możliwe sposoby

logowanie do e-urzedu skarbowego

Zastanawiasz się, w jaki sposób można się logować do e-urzędu? Przeczytaj artykuł na ten temat.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Od pewnego czasu wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu. Cyfryzacja i automatyzacja wkradły się już na stałe do naszego życia, a więc teraz powinniśmy jedynie się z nimi zaprzyjaźnić i z nich korzystać. W dzisiejszej publikacji napiszemy, w jaki sposób można się logować do e-Urzędu Skarbowego.

E-Urząd Skarbowy – załatwianie spraw online

Załatwianie wielu spraw podatkowych jest możliwe na odległość. Musimy jedynie posiadać sprzęt i dostęp do internetu. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technicznym osoby, które mają do załatwienia sprawy podatkowe zaoszczędzą czas i pieniądze, a także nie będzie ich ograniczała lokalizacji, mogą to zrobić z dowolnego miejsca w Polsce, ale także przebywając za granicą. Ma to niewątpliwie duże zalety.

W jaki sposób można się logować do e-Urzędu Skarbowego?

Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z funkcjonalności e-Urzędu ma do wyboru kilka metod logowania:

  1. W ramach login.gov.pl:
    • profilem zaufanym,
    • bankowością elektroniczną,
    • e-dowodem.
  2. Aplikacja mObywatel.
  3. Dane autoryzujące.

W zależności od wybranej metody logowania inaczej będzie przebiegał proces autoryzacji. Nie wszystkie usługi oferowane w ramach e-Urzędu Skarbowego będą dostępne dla każdej metody logowania. Przy wykorzystaniu danych autoryzujących uzyskamy dostęp jedynie do usługi Twój e-PIT, pozostałe usługi w ramach e-Urzędu będą niedostępne.

Szczegółowe informacje na temat logowania w zależności od przyjętej metody dostępne są na stronach rządowych. Zalogować możemy się z komputera, ale również nie ma przeszkód, żeby zrobić to z telefonu komórkowego wykorzystując aplikację mobilną.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - księgowość

Księgowość