Logowanie do e-urzędu skarbowego – jakie są możliwe sposoby

logowanie do e-urzedu skarbowego

Zastanawiasz się, w jaki sposób można się logować do e-urzędu? Przeczytaj artykuł na ten temat.

Od pewnego czasu wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu. Cyfryzacja i automatyzacja wkradły się już na stałe do naszego życia, a więc teraz powinniśmy jedynie się z nimi zaprzyjaźnić i z nich korzystać. W dzisiejszej publikacji napiszemy, w jaki sposób można się logować do e-Urzędu Skarbowego.

E-Urząd Skarbowy – załatwianie spraw online

Załatwianie wielu spraw podatkowych jest możliwe na odległość. Musimy jedynie posiadać sprzęt i dostęp do internetu. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technicznym osoby, które mają do załatwienia sprawy podatkowe zaoszczędzą czas i pieniądze, a także nie będzie ich ograniczała lokalizacji, mogą to zrobić z dowolnego miejsca w Polsce, ale także przebywając za granicą. Ma to niewątpliwie duże zalety.

W jaki sposób można się logować do e-Urzędu Skarbowego?

Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z funkcjonalności e-Urzędu ma do wyboru kilka metod logowania:

  1. W ramach login.gov.pl:
    • profilem zaufanym,
    • bankowością elektroniczną,
    • e-dowodem.
  2. Aplikacja mObywatel.
  3. Dane autoryzujące.

W zależności od wybranej metody logowania inaczej będzie przebiegał proces autoryzacji. Nie wszystkie usługi oferowane w ramach e-Urzędu Skarbowego będą dostępne dla każdej metody logowania. Przy wykorzystaniu danych autoryzujących uzyskamy dostęp jedynie do usługi Twój e-PIT, pozostałe usługi w ramach e-Urzędu będą niedostępne.

Szczegółowe informacje na temat logowania w zależności od przyjętej metody dostępne są na stronach rządowych. Zalogować możemy się z komputera, ale również nie ma przeszkód, żeby zrobić to z telefonu komórkowego wykorzystując aplikację mobilną.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość