Nowy próg zwolnienia od naliczeń składek ZUS

przekroczony limit zwolnienia do VAT

Zastanawiasz się czego nie ujmuje się w podstawie do naliczania składek ZUS? W dzisiejszym artykule napiszemy na ten temat.

Zasady rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne zostały szczegółowo uregulowane w przepisach wykonawczych. W dzisiejszej publikacji napiszemy ile wynosi nowy próg zwolnienia do naliczania składek ZUS.

Nowy próg zwolnienia do naliczania składek ZUS

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Katalog przychodów wyłączonych z opodatkowania został szczegółowo wymieniony w przedmiotowym dokumencie. W powyższym katalogu dokonano pewnych zmian, o których piszemy poniżej.

Z podstawy wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z dniem 1 marca 2022 roku wyłączono:

  1. Wartość finansowanych przez pracodawcę posiłków udostępnianych pracownikom do spożycia bez prawa do ekwiwalentu z tego tytułu – do wysokości nieprzekraczającej miesięcznie kwoty 300 zł.
  2. Kwotę świadczenia teleinformatycznego, o którym mowa w ustawie o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zgodnie z przepisem świadczenie teleinformatyczne przyznawane jest funkcjonariurom i żołnierzom zawodowym, jako dodatek do wynagrodzenia za pracę osobom, które realizują zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa w organach publicznych.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość