System e-TOLL będzie przyjazny również dla jednoosobowych działalności

system e-Toll dla jednoosobowych działalności

Chcesz skorzystać z systemu e-TOLL? Sprawdź, jakie zmiany zostały wprowadzone dla przedsiębiorców.

System e-TOLL dla jednoosobowych działalności - omówione zagadnienia:

Przejazd przez bramki na autostradach bez konieczności stania w kolejce jest marzeniem każdego kierowcy, który często podróżuje, czy to prywatnie, czy służbowo. Wprowadzony system e-TOLL zastąpił viaTOLL, który obowiązuje jedynie do 30 września 2021 roku. Sprawdźmy, jakie zmiany zostały wprowadzone dla jednoosobowych działalności gospodarczych w e-TOLL.

Działanie aplikacji e-TOLL

System elektronicznych opłat skierowany jest przede wszystkim do kierowców i firm transportowych, które posiadają samochody ciężarowe pow. 3,5 tony. Jak się okazuje jest bardzo dużo zainteresowanie taką formą opłat za przejazdy wśród osób, które posiadają samochody lekkie do 3,5 ton. Pojawiły się głosy o skomplikowanej procedurze rejestracji, która zniechęca m.in. przedsiębiorców jednoosobowych działalności. To się jednak zmieniło i Ministerstwo Finansów wprowadziło uproszczony sposób rejestracji dla drobnych przedsiębiorców i osób fizycznych.

Uproszczona rejestracja w e-TOLL dla małych firm

Na stronach Ministerstwa Finansów można przeczytać aktualne informacje na temat rejestracji w e-TOLL dedykowane dla jednoosobowych działalności. Szybsza rejestracja jest możliwa poprzez wykorzystanie:

  • ePUAP logowanie profilem zaufanym,
  • aplikacji mObywatel,
  • bankowości elektronicznej.

Podczas rejestracji należy podać jedynie:

  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • numer urządzenia pokładowego,
  • adres e-mail

wszystko jest na jednym ekranie.

Od 1 grudnia 2021 roku użytkownicy systemu e-TOLL będą przejeżdżali bez zatrzymywania pojazdu, zostaną zlikwidowane szlabany. Jest to duże ułatwienie przejazdów w stosunku do manualnego poboru opłat z każdorazowym podnoszeniem szlabanu.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość