5 najczęstszych błędów w prowadzeniu strony firmowej

Ponad 40 procent firm w Polsce posiada swoją stronę internetową. Jeszcze niedawno stronę firmową zakładano jako wizytówkę firmy, dziś jednak coraz częściej myśli się o niej jako jednej z najskuteczniejszych form promocji i reklamy. Tymczasem, niestety, wiele stron zamiast promować firmę wygląda bardziej jak jej antyreklama. Przedstawiamy 5 najczęstszych błędów w prowadzeniu strony firmowej.

Ponad 40 procent firm w Polsce posiada swoją stronę internetową. Jeszcze niedawno stronę firmową zakładano jako wizytówkę firmy, dziś jednak coraz częściej myśli się o niej jako jednej z najskuteczniejszych form promocji i reklamy. Tymczasem, niestety, wiele stron zamiast promować firmę wygląda bardziej jak jej antyreklama. Przedstawiamy 5 najczęstszych błędów w prowadzeniu strony firmowej.  

1. darmowa.domena.net.pl

Stare powiedzenie „Jak cię widzą, tak cię piszą” sprawdza się także i w tym przypadku. Firma, która ma stronę pod adresem firma.domenyzadarmo.pl sprawia wrażenie o wiele mniej profesjonalnej, niż firma o adresie firma.pl – co więcej, może być uznana przez potencjalnego klienta jako mniej wiarygodna. Poza tym taki adres o wiele trudniej zapamiętać, a przecież zależy nam na tym, aby Internauci wracali na naszą stronę. Warto więc zainwestować kilkadziesiąt złotych rocznie, aby posiadać profesjonalną domenę.  

2. Jesteśmy liderem w swojej branży

Przedstawienie na stronie firmowej informacji o firmie i jej zarządzie to dobry pomysł, o ile treść ogranicza się do kilku konkretnych zdań i nie jest wyeksponowana jako ta najważniejsza. Nikogo nie zainteresuje epopeja na temat pana prezesa lub historii powstawania firmy. Inna sprawa, że większość takich opisów wygląda niemal identycznie, jak gdyby tworzono je w jakimś generatorze. Może warto postawić na inne treści?  

3. Tylko pecet

Branża marketingowa każdy kolejny rok nazwa „rokiem mobile”, co powoli staje się żartem podobnym do „roku Linuksa”, ale prawdą jest, że coraz więcej Internautów przegląda Internet przy pomocy tabletów, smartfonów, czytników ebooków i innych urządzeń mobilnych. Oraz kupuje przy pomocy tych urządzeń. Warto więc zadbać o wersję mobilną swojej strony firmowej i dopilnować, aby strona wyświetlała się poprawnie nie tylko na laptopie czy pececie.  

4. Nie przegap!

Internauci coraz bardziej uodporniają się na reklamy w Internecie – do tego stopnia, że przestają je zauważać. Tymczasem na wielu stronach firmowych ważne informacje prezentuje się w formach, które wizualnie przypominają bannery reklamowe: na jaskrawym tle, w prostokątnym obramowaniu, czasem nawet z migającymi napisami. I mimo że w ten sposób chce się podkreślić daną informację, to niestety zazwyczaj osiąga się zupełnie odwrotny efekt.  

5. Szafa gra

Tak, w Internecie wciąż istnieją strony – nie tylko firmowe – po wejściu na które włącza się muzyka. Zła wiadomość dla właścicieli tych stron jest taka, że zazwyczaj kończy się to na szybkim zamknięciu karty w przeglądarce, zamiast na kontemplowaniu nad pięknem słyszanej melodii. Jeśli mimo wszystko strona firmy musi posiadać oprawę muzyczną, to warto zadbać o to, aby Internauta sam mógł ją włączyć, gdy tylko będzie miał na to ochotę. Lub, ewentualnie, miał możliwość szybkiego i łatwego wyciszenia dźwięku.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.