CRM dla małej firmy – do czego się przydaje?

CRM służy zarządzaniu relacjami z klientem – zarówno jako strategia, jak i jako narzędzie informatyczne, które wspomaga tę strategię. CRM jako narzędzie informatyczne ma z zasady zwiększyć produktywność firmy i skrócić czas potrzebny na obsługę kontrahentów.

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
CRM służy zarządzaniu relacjami z klientem – zarówno jako strategia, jak i jako narzędzie informatyczne, które wspomaga tę strategię. CRM jako narzędzie informatyczne ma z zasady zwiększyć produktywność firmy i skrócić czas potrzebny na obsługę kontrahentów. Utarło się, że tylko duże firmy potrzebują systemów usprawniających pracę z klientami, ale to nieprawda – CRM przydaje się także i małym firmom. Pracownicy przychodzą i odchodzą, a wraz z nimi wiedza o konkretnych kontrahentach. System, w którym przy grupie kontrahentów można zamieszczać notatki (np. „obiecany rabat 20% na fakturę w dn. 10.06, 11.07, 11.10”), a także za sprawą dwóch kliknięć wysłać do takich klientów masową korespondencję (np. życzenia wielkanocne, podziękowania za kolejny rok współpracy) może być więc niezwykle przydatny. Takie działania mogą przełożyć się większą lojalność kontrahentów i dłuższą współpracę. Wdrożenie systemu CRM ułatwa również zarządzanie przedsiębiorstwem. Na przykład w przypadku darmowego systemu CRM w ifirma.pl przedsiębiorca za sprawą jednego kliknięcia ma dostęp do takich funkcjonalności, jak:
 • lista kontrahentów z podziałem na aktywnych i nieaktywnych,
 • lista kontrahentów do „szybkiej faktury”,
 • wszelkie niezbędne dane na temat kontrahentów (NIP, ID, telefony, fax, e-mail, adres www., adresy korespondencyjne, numer rachunków bankowych),
 • zadania przypisane do kontrahentów z podziałem na niewykonane, wykonane częściowo, wykonane, nie dotyczy oraz anulowane,
 • należności jakie ma wobec przedsiębiorcy dany kontrahent (windykacja, unikanie transakcji z niewiarygodnymi klientami),
 • kalendarz,
 • raporty finansowe w postaci wykresów graficznych.
Co ważne, CRM znacząco ułatwia mierzenie efektów sprzedażowych. Przedsiębiorca i pracownicy w jednej chwili mogą sprawdzić aktualny poziom zakupów konkretnego kontrahenta, a także jak wyglądały jego zakupy na przestrzeni ostatnich miesięcy, i dzięki temu przygotować dla niego odpowiednią ofertę.

Podziel się z innymi

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce