CRM dla małej firmy – do czego się przydaje?

CRM służy zarządzaniu relacjami z klientem – zarówno jako strategia, jak i jako narzędzie informatyczne, które wspomaga tę strategię. CRM jako narzędzie informatyczne ma z zasady zwiększyć produktywność firmy i skrócić czas potrzebny na obsługę kontrahentów.

CRM służy zarządzaniu relacjami z klientem – zarówno jako strategia, jak i jako narzędzie informatyczne, które wspomaga tę strategię. CRM jako narzędzie informatyczne ma z zasady zwiększyć produktywność firmy i skrócić czas potrzebny na obsługę kontrahentów. Utarło się, że tylko duże firmy potrzebują systemów usprawniających pracę z klientami, ale to nieprawda – CRM przydaje się także i małym firmom. Pracownicy przychodzą i odchodzą, a wraz z nimi wiedza o konkretnych kontrahentach. System, w którym przy grupie kontrahentów można zamieszczać notatki (np. „obiecany rabat 20% na fakturę w dn. 10.06, 11.07, 11.10”), a także za sprawą dwóch kliknięć wysłać do takich klientów masową korespondencję (np. życzenia wielkanocne, podziękowania za kolejny rok współpracy) może być więc niezwykle przydatny. Takie działania mogą przełożyć się większą lojalność kontrahentów i dłuższą współpracę. Wdrożenie systemu CRM ułatwa również zarządzanie przedsiębiorstwem. Na przykład w przypadku darmowego systemu CRM w ifirma.pl przedsiębiorca za sprawą jednego kliknięcia ma dostęp do takich funkcjonalności, jak:
  • lista kontrahentów z podziałem na aktywnych i nieaktywnych,
  • lista kontrahentów do „szybkiej faktury”,
  • wszelkie niezbędne dane na temat kontrahentów (NIP, ID, telefony, fax, e-mail, adres www., adresy korespondencyjne, numer rachunków bankowych),
  • zadania przypisane do kontrahentów z podziałem na niewykonane, wykonane częściowo, wykonane, nie dotyczy oraz anulowane,
  • należności jakie ma wobec przedsiębiorcy dany kontrahent (windykacja, unikanie transakcji z niewiarygodnymi klientami),
  • kalendarz,
  • raporty finansowe w postaci wykresów graficznych.
Co ważne, CRM znacząco ułatwia mierzenie efektów sprzedażowych. Przedsiębiorca i pracownicy w jednej chwili mogą sprawdzić aktualny poziom zakupów konkretnego kontrahenta, a także jak wyglądały jego zakupy na przestrzeni ostatnich miesięcy, i dzięki temu przygotować dla niego odpowiednią ofertę.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.