Jak zarabiać na Freelancer.com?

Freelancer to światowa platforma outsourcingowa, która działa od kilkunastu lat i nadal się rozwija. Serwis został stworzony do ułatwienia kontaktu pomiędzy pracownikami i pracodawcami. Na stronie można znaleźć najlepszych specjalistów do każdego rodzaju projektu, ale również przyjmować zlecenia. Dziś opowiadamy jak zarabiać na Freelancer.com – jakiego rodzaju prace można tam wykonywać i jak skutecznie spieniężyć swoje talenty.

Jakiego rodzaju zlecenia można wykonywać w serwisie Freelancer?

Na platformie codziennie pojawia się wiele nowych zleceń do wykonania. Warto więc często odwiedzać stronę albo zapisać się na newsletter, żeby otrzymywać powiadomienia na maila czy telefon.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie odpowiedniego projektu jest skorzystanie z wyszukiwarki, która umożliwia wybór pracy pod względem:

 • wielkości,
 • stawki godzinowej lub stałej,
 • lokalizacji
 • oraz dodatkowych wymagań.

Żeby rozpocząć przyjmowanie zleceń należy założyć konto, które oczywiście jest bezpłatne. Istnieją również dodatkowo płatne funkcje umożliwiające pozyskanie większe ilości zleceń, dzięki czemu można jeszcze więcej zarobić.

Po założeniu konta trzeba dokładnie uzupełnić swoje dane i dokładnie opisać profil. Powinien on zawierać szczegółowe informacje na temat naszych umiejętności i kompetencji, portfolio oraz krótkie przedstawienie osoby.

Jak skutecznie szukać zleceń i starać się o nie?

Poszukiwania odpowiedniej pracy w serwisie ze zleceniami dla freelancerów najlepiej jest rozpocząć od przejrzenia dostępnych projektów pod względem własnego doświadczenia, umiejętności, czasu oraz wysokości wynagrodzenia. Zapisując w wyszukiwarce swoje ustawienia, można również otrzymywać specjalne powiadomienia, gdy zostanie opublikowane nowe zlecenie.

Kiedy tylko pojawi się nowy projekt do zrobienia, warto dokładnie przeczytać opis i złożyć najlepszą możliwą ofertę. Trzeba przedstawić najważniejsze korzyści, jakie zleceniodawca osiągnie podczas współpracy.

Serwis zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno pod względem weryfikowanych pracodawców i pracowników, jak i ochronę pieniędzy oraz realizowania wypłat w terminie.

Jak wygląda rozliczenie w serwisie i wysokość opłat?

Za rejestrację i utworzenie profilu platforma nie pobiera żadnych opłat. Bezpłatne jest także odbieranie powiadomień dotyczących projektów, składanie ofert i kontakt z pracodawcą. Na darmowym koncie jest jednak pewne ograniczenie, które dotyczy możliwości złożenia jedynie 8 ofert na miesiąc.

Rozliczenia w serwisie jest bardzo proste, ponieważ freelancer wykonuje pracę na umowę zlecenie dla serwisu, a zleceniodawca otrzymuje fakturę za wykonany projekt również od serwisu. Eliminuje to całkowicie problem tworzenia specjalnych umów pomiędzy wykonawcą a pracodawcą.

W jakich kategoriach można znaleźć prace na platformie dla freelancerów?

Na początku serwis oferował wyłącznie pracę informatyczne, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie można było znaleźć najlepszego programistę, który wykonał prostą stronę internetową czy bardziej rozbudowany serwis. Wraz z rozwojem Internetu oraz technologii wzrosło również zapotrzebowanie na inne usługi.

Obecnie Internet umożliwia bardzo szybki i łatwy kontakt dwóch osób z najdalszych zakątków świata. Można więc wykonywać z dowolnego miejsca różnego rodzaju pracę.

Zlecenia dla freelancerów, jakie można znaleźć na platformie dotyczą nie tylko serwisów internetowych i oprogramowania, ale także:

 • copywritingu i przepisywania tekstu,
 • tłumaczeń,
 • wprowadzania danych i administracji,
 • aplikacji na telefony komórkowe,
 • projektowania produktu,
 • biznesu i human resources
 • drukowania 3D,
 • marketingu i reklamy,
 • transportu,
 • księgowości,
 • finansów,
 • a nawet lokalnych zleceń.

Wskazówki i porady dotyczące zleceń na portalu

Żeby zacząć dobrze zarabiać, należy wykazać się cierpliwością oraz regularnie przedstawiać swoją ofertę. Warto również regularnie polepszyć swoje umiejętności oraz pozyskiwać nowe zlecenia.

Praca przez internet wymagania także pełnego skupienia, dobrej organizacji pracy oraz terminowości. Trzeba kontaktować się z klientem i dopasowywać do jego oczekiwań oraz potrzeb. Można w ten sposób zdobyć stałych partnerów do współpracy, którzy zaoferują nam regularne wynagrodzenie, a nawet lepiej płatne stawki.

Po wykonaniu pracy użytkownicy mogą wystawić sobie opinie, które są bardzo cenne w pozyskiwaniu nowych zleceń. Można poprosić również o wystawienie dokładniejszego opisu współpracy w komentarzu.

Jak zarabiać na Freelancer – podsumowanie

Skuteczne zarabianie w tym serwisie wymaga przede wszystkim tego, aby cały czas podnosić swoje kwalifikacje oraz rozwijać umiejętności, dzięki czemu będziemy mogli zgłaszać się do bardziej wymagających zleceń. Podczas składania oferty dobrze jest wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością, aby przedstawić siebie jako najlepszego współpracownika do wykonania konkretnego zlecenia. Równie ważny jest szybki kontakt ze zleceniodawcą – nie tylko pozwala od razu ustalić wszelkie szczegóły współpracy, ale również pokazuje, że można na nas liczyć.

▶ Chcesz poszukać zleceń raczej na polskich serwisach? Przeczytaj nasz tekst: Skąd brać zlecenia dla freelancerów – najpopularniejsze serwisy. Sprawdź też 5 wskazówek dotyczących prowadzenia biznesu jako freelancer.
BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Szukasz księgowości?
wybierz ifirma.pl

✅ dedykowana księgowa,


✅ program do faktur,


✅ gotowe rozliczenia i zero zmartwień.

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań