Strona firmowa przyjazna Google

Internet to ważna platforma komunikacji i sprzedaży. Coraz więcej firm zaczyna więc działać w Internecie i zakłada strony www, licząc na szybkie dotarcie ze swoim produktem do wielu klientów. Jednak samo założenie strony nie wystarczy. Trzeba jeszcze dać się znaleźć, co – w obliczu sporej konkurencji – wcale nie jest takie proste. Jak pozycjonować stronę internetową?

Internet to ważna platforma komunikacji i sprzedaży. Coraz więcej firm zaczyna więc działać w Internecie i zakłada strony www, licząc na szybkie dotarcie ze swoim produktem do wielu klientów. Jednak samo założenie strony nie wystarczy. Trzeba jeszcze dać się znaleźć, co – w obliczu sporej konkurencji – wcale nie jest takie proste. Jak pozycjonować stronę internetową?  

Poprawna prezentacja strony w wynikach wyszukiwania

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Zadbaj o właściwy tytuł strony internetowej – zwięzły, treściwy, zawierający słowa kluczowe (najpierw słowa kluczowe, potem nazwa firmy) i opisujący jasno to, co można znaleźć na stronie. Uzupełnij też metatagi o krótkie opisy, które podsumują zawartość strony internetowej. Wpłynie to zarówno na pozycję strony w wyszukiwarce, jak i ułatwi poszukiwanie treści Internautom.  

Przejrzysta hierarchia strony internetowej

Hierarchia znaczników na stronie internetowej powinna być przejrzysta. Chodzi o znaczniki h1, h2, h3… Najważniejsze słowa należy umieszczać w znacznikach stojących najwyżej w hierarchii. Główny tytuł powinien więc znaleźć się w znaczniku h1, a mniej ważne treści typu śródtytuły np. w znaczniku h4. Resztę treści można umieścić w paragrafach.  

Aktualne, unikalne treści

Google wysoko pozycjonuje strony, na których znajdują się unikalne treści i analogicznie obniża pozycję tych stron, które kopiują content z innych serwisów. Dobrze jest więc umieszczać na stronie firmy oryginalne, samodzielnie stworzone (lub zlecone) teksty. Warto robić to co najmniej raz w miesiącu – wyszukiwarka Google odwiedza co jakiś czas witryny i sprawdza zamieszczone na niej treści. Uruchom więc blog lub forum, w którym będziesz publikować ciekawe informacje na temat twoich produktów lub branży. Możesz też stworzyć FAQ. Dzięki temu twoja strona zapełni się słowami kluczowymi, co również dobrze wpłynie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.  

Linkowanie

Warto linkować wewnątrz i na zewnątrz serwisu, bo bardzo dobrze wpływa to na indeksację. Przy publikowaniu treści na stronie wklejaj odnośniki do innych powiązanych tematycznie tekstów w witrynie i linkuj z podstrony na podstronę. Postaraj się o zamieszczenie linków do twojej strony na blogach, portalach i profilach społecznościowych powiązanych tematycznie z twoją stroną. Im więcej wartościowych linków, tym wyższa pozycja w wyszukiwarce.   W pogoni za optymalizacją strony pod kątem pozycji w wyszukiwarce Google nie powinno się jednak zapominać o jej użytkownikach. Ostatecznie przecież to dla nich tworzona jest strona internetowa, i to im ma ona służyć.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.