Urzędowe Poświadczenie Odbioru – instrukcja pobierania

Przechodzimy do zakładki Deklaracje > e-Deklaracje, obok deklaracji wysłanej elektronicznie do urzędu w kolumnie Urzędowe Poświadczenie Odbioru należy kliknąć na „Identyfikator”.

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 1
IdentyfikatorNastępnie, po zapoznaniu się z komunikatem należy kliknąć w podlinkowanie o treści „dokumencie dostępnym na stronie Ministerstwa Finansów”.

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 2
Jeżeli na stronie internetowej nie otworzy się plik PDF i pokaże się komunikat jak poniżej, proszę kliknąć w ikonę służącą do pobrania pliku i zapisać PDF na dysku komputera.
    1. widok w przeglądarce Google Chrome

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 3
 
    1. widok w przeglądarce Internet Explorer

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 4
 
    1. widok w przeglądarce Mozilla Firefox

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 5

Następnie otwieramy pobrany plik PDF:

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 6
W czerwoną ramkę należy wkleić numer referencyjny dostępny na koncie w zakładce Deklaracje > e-Deklaracje, a następnie kliknąć w opcję „Sprawdź status dokumentu” i „Pobierz UPO”.

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 7
W ostatnim kroku otwiera się plik UPO, który można wydrukować, bądź zapisać i zachować w posiadanej dokumentacji dotyczącej wysłanych deklaracji.

 


Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 8
 
Warto wiedzieć
Jeśli przedmiot działalności wykonywanej w ramach umowy zlecenia pokrywa się z przedmiotem działalności gospodarczej, ale umowa zlecenie została podpisana przed założeniem działalności gospodarczej, to przychód z umowy zlecenie również może być rozliczany jako przychód z działalności wykonywanej osobiście.
W razie wątpliwości podatkowych przedsiębiorca może wystąpić o indywidualną interpretację podatkową.

Do otwierania plików PDF sugerujemy korzystać z programu Adobe Acrobat Reader.

Ministerstwo Finansów nie wspiera wszystkich programów służących do otwierania plików PDF oraz wszystkich przeglądarek internetowych.

W przypadku problemów z pobraniem UPO prosimy o kontakt ze wsparciem e-deklaracji Krajowej Informacji Skarbowej – tel. 22-330-03-30.

 

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusję z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania z zakresu podatków i księgowości użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2xDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x

30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOK