Powrót

Urzędowe Poświadczenie Odbioru – instrukcja pobierania

Krótka instrukcja pobierania UPO w ifirma.pl.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Przechodzimy do zakładki Deklaracje > e-Deklaracje, obok deklaracji wysłanej elektronicznie do urzędu w kolumnie Urzędowe Poświadczenie Odbioru należy kliknąć na „Identyfikator”.  

Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 1
IdentyfikatorNastępnie, po zapoznaniu się z komunikatem należy kliknąć w podlinkowanie o treści „dokumencie dostępnym na stronie Ministerstwa Finansów”.  
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 2
Jeżeli na stronie internetowej nie otworzy się plik PDF i pokaże się komunikat jak poniżej, proszę kliknąć w ikonę służącą do pobrania pliku i zapisać PDF na dysku komputera.
    1. widok w przeglądarce Google Chrome
 
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 3
 
    1. widok w przeglądarce Internet Explorer
 
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 4
 
    1. widok w przeglądarce Mozilla Firefox
 
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 5
Następnie otwieramy pobrany plik PDF:  
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 6
W czerwoną ramkę należy wkleić numer referencyjny dostępny na koncie w zakładce Deklaracje > e-Deklaracje, a następnie kliknąć w opcję „Sprawdź status dokumentu” i „Pobierz UPO”.  
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 7
W ostatnim kroku otwiera się plik UPO, który można wydrukować, bądź zapisać i zachować w posiadanej dokumentacji dotyczącej wysłanych deklaracji.  
Urzędowe Poświadczenie Odbioru krok 8
 
Warto wiedzieć Jeśli przedmiot działalności wykonywanej w ramach umowy zlecenia pokrywa się z przedmiotem działalności gospodarczej, ale umowa zlecenie została podpisana przed założeniem działalności gospodarczej, to przychód z umowy zlecenie również może być rozliczany jako przychód z działalności wykonywanej osobiście. W razie wątpliwości podatkowych przedsiębiorca może wystąpić o indywidualną interpretację podatkową.
Do otwierania plików PDF sugerujemy korzystać z programu Adobe Acrobat Reader. Ministerstwo Finansów nie wspiera wszystkich programów służących do otwierania plików PDF oraz wszystkich przeglądarek internetowych. W przypadku problemów z pobraniem UPO prosimy o kontakt ze wsparciem e-deklaracji Krajowej Informacji Skarbowej – tel. 22-330-03-30.  
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusję z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania z zakresu podatków i księgowości użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.