Przedłużenie terminu zapłaty zaliczek przez płatników

Nowy termin zapłaty zaliczek 2020

Zatrudniasz pracowników i nie masz środków na zapłatę podatku od ich wynagrodzeń? Masz jeszcze trochę czasu na uregulowanie zaliczek.

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników wchodzą w rolę płatników, których obowiązkiem jest naliczanie, pobór i odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od wszelkiego rodzaju wypłat. Bez znaczenia pozostaje charakter zawartej umowy. Może to być zarówno umowa o pracę, wszelkiego rodzaju umowy cywilnoprawne, świadczenia dodatkowego, których wypłata leży po stronie pracodawcy.

Terminy zapłaty zaliczek przez płatników na podatek PIT w okresie pandemii

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym obowiązek odprowadzenia zaliczek przez płatników odbywa się najczęściej w cyklach miesięcznych, a jeżeli wypłaty są nieregularne należy zaliczkę zapłacić do urzędu skarbowego do 20-tego dnia następnego miesiąca po miesiącu dokonania wypłaty wynagrodzeń.

W związku z pandemią COVID-19 w ramach tak zwanej Tarczy antykryzysowej wydłużono wiele terminów podatkowych, między innymi podatku dochodowego od wynagrodzeń pracowników. Zaliczki pobrane w miesiącu marcu i kwietniu 2020 r. można było zapłacić do 1 czerwca 2020 r.

Zmiana Rozporządzenia w sprawie terminu zaliczek

Z uwagi na ciągle trwający stan epidemii COVID-19 podjęta została decyzja o przedłużeniu terminów przekazania zaliczek na podatek dochodowy przez płatników.

W Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 1 czerwca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 972) podano następujące nowe terminy zapłaty:

Zobacz również: Projekt tarczy 4.0.
▲ wróć na początek
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość