Przedłużenie terminu zapłaty zaliczek przez płatników

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników wchodzą w rolę płatników, których obowiązkiem jest naliczanie, pobór i odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od wszelkiego rodzaju wypłat. Bez znaczenia pozostaje charakter zawartej umowy. Może to być zarówno umowa o pracę, wszelkiego rodzaju umowy cywilnoprawne, świadczenia dodatkowego, których wypłata leży po stronie pracodawcy.

Terminy zapłaty zaliczek przez płatników na podatek PIT w okresie pandemii

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym obowiązek odprowadzenia zaliczek przez płatników odbywa się najczęściej w cyklach miesięcznych, a jeżeli wypłaty są nieregularne należy zaliczkę zapłacić do urzędu skarbowego do 20-tego dnia następnego miesiąca po miesiącu dokonania wypłaty wynagrodzeń.

W związku z pandemią COVID-19 w ramach tak zwanej Tarczy antykryzysowej wydłużono wiele terminów podatkowych, między innymi podatku dochodowego od wynagrodzeń pracowników. Zaliczki pobrane w miesiącu marcu i kwietniu 2020 r. można było zapłacić do 1 czerwca 2020 r.

Zmiana Rozporządzenia w sprawie terminu zaliczek

Z uwagi na ciągle trwający stan epidemii COVID-19 podjęta została decyzja o przedłużeniu terminów przekazania zaliczek na podatek dochodowy przez płatników.

W Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 1 czerwca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 972) podano następujące nowe terminy zapłaty:

Zobacz również: Projekt tarczy 4.0.
▲ wróć na początek

Popularne posty:

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.
BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ
Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań