Różnice między bonem jednego przeznaczenia a różnego przeznaczenia

bony jednego przeznaczenia a różnego przeznaczenia

Zastanawiasz się jakie są różnice pomiędzy bonami jednego i różnego przeznaczenia? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

W cyklu artykułów poświęconym bonom jednego i różnego przeznaczenia odnieśliśmy się do wielu problematycznych kwestii. W tej publikacji zbierzemy wszystkie informacje, które pozwolą przedsiębiorcom utrwalić sobie dotychczas przekazane treści.

Bony jednego przeznaczenia a różnego przeznaczenia – porównanie

Na gruncie podatku VAT decydujące jest określenie czy mamy do czynienia z bonem jednego przeznaczenia (SPV) czy z bonem różnego przeznaczenia (MPV). Na gruncie podatku PIT nie ma znaczenia czy będą to bony SPV czy MPV.

 
Kategorie porównania
Bon jednego przeznaczenia SPV
Bon różnego przeznaczenia MPV
Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT
Powstaje w chwili transferu (sprzedaży) bonu
Powstaje w chwili płatności za dostawę towarów, świadczenie usług
Naliczenie podatku VAT należnego
Należy wyliczyć i wykazać podatek VAT należny w momencie transferu
Nie pobiera się podatku VAT należnego w momencie transferu, tylko dopiero w chwili dostawy towarów/usług lub z upływem terminu ważności bonu
Przychód w podatku dochodowym
W momencie nabycia towarów/usług lub z upływem terminu ważności bonu. Jeżeli przedsiębiorca posiada kasę fiskalną i uznaje zaliczkę jako przychód w momencie dokonania wpłaty
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość