Blog ifirma.pl

Gdzie szukać zleceń dla copywriterów?

|
|
3 minut czytania
Zaczynasz zarabiać pisaniem treści i zastanawiasz się, gdzie znaleźć dodatkowe zlecenia dla copywriterów? Przedstawiamy portale, platformy i inne miejsca, w których możesz je znaleźć.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Copywriting ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bowiem jest to doskonała możliwość zarobku. Praca online to marzenie dla wielu osób, a dzięki copywritingowi jest to możliwe! Gdzie warto szukać zleceń dla copywriterów? Jakie zlecenia możemy tam znaleźć? W jaki sposób rozliczać się z serwisami? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Zlecenia dla copywriterów – gdzie szukać?

Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z copywritingiem, często mają problem ze znalezieniem odpowiedniego serwisu ze zleceniami. Wyszukiwanie takowych jest dosyć problematyczne, bowiem w sieci informacje na ten temat są dość ograniczone. Dlatego też przedstawiamy kilka najpopularniejszych stron, na których znajdziemy zlecenia dla copywriterów.

TextBookers.com

TextBookers to platforma, na której możliwe jest zamówienie tekstu SEO, jak i specjalistycznego artykułu. Strony dla copywriterów odwiedzane są przez klientów coraz częściej, bowiem zapotrzebowanie na treści pisemne wciąż rośnie.

Rozpoczęcie przygody na tej stronie wymaga wysłania formularza zgłoszeniowego. Nowe osoby mają dość ograniczony dostęp do strony. Jeśli chcemy zmaksymalizować ilość zleceń, wówczas konieczne okazuje się wysłanie wniosku pocztą.

Goodcontent.pl

Szukasz idealnej strony dla copywriterów? Goodcontent.pl z pewnością jest właśnie dla Ciebie! Wystarczy zarejestrować się na tej stronie, aby mieć dostęp do wielu zleceń. Ich baza jest regularnie aktualizowana.

Aby rozpocząć korzystanie z witryny, należy wcześniej przygotować tekst próbny, na podstawie którego moderatorzy wywnioskują czy nadajemy się do tej pracy. Wypłatę możemy zlecić raz w miesiącu, a minimalna kwota musi przekroczyć wartość 100 zł.

Textbroker.pl

Podobnie jak w poprzednich przypadkach – rejestracja jest darmowa i nie zobowiązuje nas do niczego, jednakże nie obędzie się bez przesłania próbnego tekstu. Platformy copywriterskie współpracują z doświadczonymi edytorami – tak jest również na Textbroker. Ich zadaniem jest ocena naszych tekstów. Specjaliści biorą pod uwagę budowę tekstu, zasady ortografii i interpunkcji, formę przekazu, a także jego rzeczowość. Im więcej gwiazdek otrzymamy, tym trudniejsze i bardziej płatne zlecenia będziemy mogli realizować.

Grupy na Facebooku jako zamiennik stron dla copywriterów

Nie tylko serwisy dla copywriterów umożliwiają rezerwowanie zleceń. Warto także zaglądać na specjalne grupy na Facebooku, o nazwach typu: zlecenia dla copywriterów, zatrudnię copywritera, czy praca copywriting. W tym miejscu to my sami szukamy indywidualnych klientów. To właśnie dzięki nim możemy osiągać satysfakcjonujące nas stawki.

Alternatywnie warto ogłosić gotowość do pracy na innych stronach ze zleceniami dla freelancerów, jak chociażby oferia.pl czy useme.com. Każda z tych witryn umożliwia nawiązanie kontaktu z zainteresowanym klientem.

Zlecenia dla copywriterów – jakie możemy znaleźć?

Strony dla copywriterów każdego dnia oferują wiele tekstów. Możemy je zarezerwować, a następnie realizować. Istnieje jednak kilka ich rodzajów. Wśród nich wyróżnić możemy artykuły, treści na stronę WWW, treści reklamowe bądź sprzedażowe, teksty specjalistyczne, teksty zapleczowe i precle. W zależności od ich trudności zysk za napisanie 1000 znaków zmienia się.

Najmniej zarobimy pisząc precle, jednak w tym przypadku możemy bardziej skupić się na ilości, a nie jakości. Najlepiej płatne są teksty specjalistyczne. Pamiętajmy, że zostaną one zaakceptowane w przypadku, gdy będą w pełni poprawne pod względem merytorycznym, gramatycznym i językowym.

Platformy copywriterskie – jak się z nimi rozliczać?

W zdecydowanej większości platformy copywriterskie oferują dla pracowników umowę o dzieło. W konsekwencji osoby początkujące nie muszą zakładać własnej działalności gospodarczej, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Od całej zarobionej kwoty odliczany jest podatek VAT, a także dodatkowa prowizja dla wydawców. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że osoby do 26 roku życia mogą otrzymać zwrot podatku VAT.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie