Polski ład

Czy będzie odroczenie integracji kas z terminalem?

odroczenie integracji kas z terminalem

Posiadasz kasę fiskalną? Sprawdź, czy będzie odroczenie integracji kas z terminalem.

Ustawa o Polskim Ładzie wprowadziła szereg zmian przepisów w różnych ustawach. Wprowadzona zmiana przepisów ustawy Prawo przedsiębiorców zobligowała posiadaczy kas fiskalnych on-line do integracji z terminalami płatniczymi. Termin obowiązywania tych nowych zasad ewidencjonowania został określony na dzień 1 lipca 2022 roku. W dzisiejszej publikacji odpowiemy na pytanie, czy będzie odroczenie integracji kas fiskalnych z terminalem.

Odroczenie obowiązku integracji kas z terminalem do końca 2024 roku

Za niewywiązanie się z obowiązku integracji kas on-line z terminalem płatniczym od 1 lipca 2022 r. na przedsiębiorców miały być nakładane kary w wysokości 5.000 zł. Z tego co można przeczytać na stronie Ministerstwa Finansów postanowiono odroczyć termin obowiązku integracji kas z terminalami płatniczymi. Nowy termin połączenia terminali z kasami miałby obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2025 roku. Do końca 2024 roku na przedsiębiorców nie będą nakładane kary pieniężne w wysokości 5.000 zł. W tym czasie ma być wypracowany i obowiązywać model zastępczego obowiązku raportowania informacji o płatnościach bezgotówkowych. Formuła, w jakiej będą przekazywane informacje ma być opracowana wspólnie przez środowisko biznesowe i Ministerstwo Finansów.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość