Blog

Co to jest opłata prolongacyjna?

Opłata prolongacyjna to koszt przedsiębiorcy, który rekompensuje urzędowi skarbowemu utracone odsetki. Jej wysokość ustala fiskus, warto jednak wiedzieć, czym jest i skąd bierze się opłata prolongacyjna.
Czytaj dalej

Usługa gastronomiczna i cateringowa a VAT

Generalnie Ustawa o VAT nie zezwala na odliczanie VAT od usług gastronomicznych. Jednocześnie w ustawie o VAT nie wskazano definicji usług gastronomicznych, ani usług cateringowych – warto zatem sprawdzić, jak powinno wyglądać odliczenie VAT.
Czytaj dalej

Wspólnicy spółki cywilnej a metody opodatkowania

Spółka cywilna nie posiada osobowości prawnej – do rozliczania podatku dochodowego są zobowiązani jej wspólnicy, każdy z osobna. Czy zatem poszczególni wspólnicy mogą rozliczać się według dowolnej metody? Jeżeli zakładasz spółkę, zobacz, jak możesz rozliczyć się ty i twój wspólnik!
Czytaj dalej

Odliczanie VAT od biletów

W sytuacji, gdy odbyta przez przedsiębiorcę lub jego pracownika podróż jest związana z działalnością opodatkowaną VAT, co do zasady ma on prawo odliczyć podatek naliczony na fakturach zakupu. Kliknij i sprawdź czy na podstawie biletu można dokonać odliczenia VAT naliczonego?
Czytaj dalej

Dowody zewnętrzne w KPiR – czym są i jak je korygować?

Czy wiesz, co może być podstawą księgowania kosztów? Nie tylko faktury od kontrahentów są dokumentami pozwalającymi na ujęcie wydatku w KPiR. Sprawdź, jakie dowody zewnętrzne przydadzą się w twojej firmie!
Czytaj dalej

Zaliczka otrzymana przed utratą zwolnienia z VAT – cz. 2

Otrzymałeś zaliczkę na poczet przyszłej usługi lub dostawy towarów i przed sfinalizowaniem transakcji straciłeś prawo do zwolnienia z podatku od towarów i usług? Sprawdź, jak należy opodatkować VAT taką transakcję!
Czytaj dalej

Co musi zawierać umowa zlecenia?

Zawierając umowę zlecenia, warto zwrócić uwagę na strategiczne elementy porozumienia. Aby mieć pewność, że zleceniobiorca i zleceniodawca wypełnią swoje zobowiązanie, umowę zawieramy na piśmie – zobacz, co w niej ująć!
Czytaj dalej

Zmiany 2019 – nowe limity kosztów podatkowych dla samochodów osobowych a VAT

To już pewne – w styczniu 2019 roku przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja w zakresie zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z użytkowanym w firmie samochodem osobowym. Jak nowe sposoby rozliczenia wpłyną na kwestie związane z VAT?
Czytaj dalej

Wszystko, co musisz wiedzieć o amortyzacji degresywnej

Zastanawiasz się, w jaki sposób amortyzować środki trwałe? Jedną z metod jest amortyzacja degresywna. Kliknij i sprawdź wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć na przykładzie! Wejdź i dowiedz się więcej!
Czytaj dalej

Kiedy należy złożyć NIP-7?

Osoby fizyczne, które nie są zarejestrowane w CEIDG, w określonych sytuacjach mogą potrzebować numeru identyfikacji podatkowej – NIP. By go uzyskać powinny złożyć specjalny formularz – NIP-7. Kliknij i dowiedz się więcej!
Czytaj dalej

Sprawdź ofertę,
którą mamy dla Ciebie

Biuro Rachunkowe

89zł/mc

ZAREJESTRUJ SIĘ

Dołącz do nas!

Już teraz dołącz do grona zadowolonych klientów.

Załóż darmowe konto

Po rejestracji można dowolnie zmieniać pakiety, lub zrezygnować bez żadnych zobowiązań.

Zapoznaj się z cennikiem i zobacz wersję demo.


801 006 008

71 769 55 15

lub porozmawiaj z konsultantem na czacie, albo napisz maila na bok@ifirma.pl

Kontakt

pon.-pt.: 9:00 - 20:00

e-mail: bok@ifirma.pl

BOK ifirma.pl: 801 006 008

BOK ifirma.pl: 71 769 55 15

BR ifirma.pl: 71 769 55 81

profil FB: facebook

profil G+: google+


Nie odnalazłaś/eś informacji?

Nasze certyfikaty

certyfikat GPW ifirma - partner NASK ifirma należy do - SEG