Polski ład

Czy będzie odroczenie Polskiego Ładu do 2023 roku?

odroczenie polskiego ładu

Zastanawiasz się, czy Polski Ład zostanie przesunięty o rok? Przeczytaj publikację na ten temat.

Wielu przedsiębiorców i księgowych zastanawia się, czy Polski ład na pewno zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Pojawiły się informacje, że Senat jest za przesunięciem wejścia w życie nowych przepisów o rok. Sprawdźmy, jakie jest bieżące stanowisko w tej sprawie i na jakim etapie znajduje się projekt ustawy.

Stanowisko Senatu w sprawie wejścia w życie Polskiego Ładu

Podczas prac nad projektem ustawy Polski Ład Senat stanął na stanowisku, że vacatio legis ustawy powinno zostać wydłużone jeszcze o rok, a więc ustawa powinna zacząć obowiązywać dopiero od 2023 roku.

Pomimo licznych zastrzeżeń do projektu wniesionych podczas obrad Senatu i przegłosowanie odroczenia Polskiego Ładu, tak się jednak nie stanie.

Czy będzie odroczenie Polskiego Ładu do 2023 roku?

Ilość i różnorodność wprowadzanych zmian w przepisach w Polskim Ładzie może spowodować ból głowy. Przez moment wydawało się, że Polski Ład może być przesunięty o rok, wszyscy mieliby więcej czasu na zapoznanie się ze zmianami. Jak się jednak okazuje nic takiego się nie stanie.

Sejm nie zgodził się na propozycję Senatu na opóźnienie wprowadzenia Polskiego Ładu o rok. W tej sytuacji nie ma już chyba złudzeń, że Polski Ład zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Przyjęte poprawki Senatu mają jedynie charakter kosmetyczny.

Obecnie uchwalona ustawa o Polskim Ładzie czeka już tylko na podpis Prezydenta.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce