Polski ład

Czy będzie odroczenie Polskiego Ładu do 2023 roku?

odroczenie polskiego ładu

Zastanawiasz się, czy Polski Ład zostanie przesunięty o rok? Przeczytaj publikację na ten temat.

Wielu przedsiębiorców i księgowych zastanawia się, czy Polski ład na pewno zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Pojawiły się informacje, że Senat jest za przesunięciem wejścia w życie nowych przepisów o rok. Sprawdźmy, jakie jest bieżące stanowisko w tej sprawie i na jakim etapie znajduje się projekt ustawy.

Stanowisko Senatu w sprawie wejścia w życie Polskiego Ładu

Podczas prac nad projektem ustawy Polski Ład Senat stanął na stanowisku, że vacatio legis ustawy powinno zostać wydłużone jeszcze o rok, a więc ustawa powinna zacząć obowiązywać dopiero od 2023 roku.

Pomimo licznych zastrzeżeń do projektu wniesionych podczas obrad Senatu i przegłosowanie odroczenia Polskiego Ładu, tak się jednak nie stanie.

Czy będzie odroczenie Polskiego Ładu do 2023 roku?

Ilość i różnorodność wprowadzanych zmian w przepisach w Polskim Ładzie może spowodować ból głowy. Przez moment wydawało się, że Polski Ład może być przesunięty o rok, wszyscy mieliby więcej czasu na zapoznanie się ze zmianami. Jak się jednak okazuje nic takiego się nie stanie.

Sejm nie zgodził się na propozycję Senatu na opóźnienie wprowadzenia Polskiego Ładu o rok. W tej sytuacji nie ma już chyba złudzeń, że Polski Ład zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Przyjęte poprawki Senatu mają jedynie charakter kosmetyczny.

Obecnie uchwalona ustawa o Polskim Ładzie czeka już tylko na podpis Prezydenta.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość