Ciekaw jesteś, jakie poprawki do Polskiego Ładu zaproponował Senat? Przyjrzymy się temu tematowi w dzisiejszej publikacji.
Projekt ustawy o Polskim Ładzie był przedmiotem debaty, jaka miała miejsce w Senacie. Senatorowie zaproponowali sporo zmian do ustawy o Polskim Ładzie, szczególnie w zakresie podatku dochodowego. Sprawdźmy, o jakie zmiany wnioskowali Senatorowie, a jakie zostały przyjęte w uchwalonej ustawie zgodnie z informacją o procesie legislacyjnym.
Jak można przeczytać w uchwale Senatu z 28 października 2021 roku, do projektu ustawy Polski Ład wniesione zostały aż 62 poprawki. Sprawdźmy, o jakie zmiany do projektu ustawy wnioskowali Senatorowie, poniżej kilka z nich:
O wszystkich tych opisanych i nieopisanych poprawkach nie ma już sensu na ten moment dywagować, ponieważ Sejm w swoim sprawozdaniu z dnia 29 października 2021 roku większość istotnych dla przedsiębiorców poprawek Senatu odrzucił. Przyjęte zostały tylko te poprawki, które w ocenie Senatu miały jedynie charakter doprecyzowujący i redakcyjny.
Nie ma się chyba już co łudzić, że Polski Ład nie wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku. Teraz pozostaje jedynie podpis Prezydenta na dokumencie.
Ministerstwo Finansów chyba zdaje sobie sprawę, jakie problemy z nowymi przepisami będą mieli przedsiębiorcy i księgowi. W najbliższym czasie ma być uruchomiona bezpłatna infolinia, gdzie będzie można zasięgnąć informacji o Polskim Ładzie u wirtualnego asystenta.
Wiadomym jest, że to rozwiązanie nie ułatwi zadania z wprowadzeniem zmienianych przepisów w życie. Wiele pytań zrodzi się dopiero, jak ustawa już będzie obowiązywała. Ponadto zmian jest tak dużo, że trudno nad nimi wszystkimi zapanować. Każdego dnia pojawiają się nowe informacje na temat Polskiego Ładu i my będziemy pewnie do nich wracali pewnie jeszcze nie raz.
Końcowo należy jeszcze podkreślić, że przed dostawcami programów do księgowania stoi nie lada wyzwanie i niewiele czasu na dostosowanie oprogramowania do wprowadzanych zmian.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Z Biurem Rachunkowym i aplikacją IFIRMA masz wszystko pod kontrolą i w jednym narzędziu!