Jak przyciągnąć klientów na stronę internetową?

Na dobrej stronie internetowej wszystko musi być starannie zaplanowane i wykonane. Spory ruch i profesjonalny design to czasem za mało, aby mówić o sukcesie, jeśli na stronie nie ma konwersji. Warto wówczas popracować nad optymalizacją strony – tym bardziej, że niekiedy naprawdę niewiele trzeba, aby zwykłego użytkownika zamienić w zadowolonego, lojalnego klienta. Podpowiadamy więc, jak przyciągnąć klientów na twoją stronę internetową.

Na dobrej stronie internetowej wszystko musi być starannie zaplanowane i wykonane. Spory ruch i profesjonalny design to czasem za mało, aby mówić o sukcesie, jeśli na stronie nie ma konwersji. Warto wówczas popracować nad optymalizacją strony – tym bardziej, że niekiedy naprawdę niewiele trzeba, aby zwykłego użytkownika zamienić w zadowolonego, lojalnego klienta. Podpowiadamy więc, jak przyciągnąć klientów na twoją stronę internetową.  

Im mniej, tym więcej

Umiar jest przyjacielem każdej strony internetowej. Być może nie potrzebujesz u siebie aż tylu grafik, wiadomości i wtyczek społecznościowych? Podkreśl najważniejsze rzeczy i wyrzuć te niepotrzebne. Użytkownik przytłoczony zbyt wieloma elementami na stronie prędzej ucieknie, niż będzie próbował przekopywać się przez dziesiątki zakładek, aby dotrzeć do interesującej go informacji. Nie komplikuj więc niepotrzebnie – ludzie nie przepadają za nowościami, bo zazwyczaj nie wiedzą jak ich używać. Niech poruszanie się po twojej stronie będzie proste i przyjemne.  

Prosto i celnie

Zadbaj o dobre call to action. Internauci często „skanują” stronę, zamiast czytać ją od deski do deski, dlatego umieść call to action w widocznym miejscu i odpowiednio wyeksponuj. Niech prowadzi tam, dokąd ma prowadzić – bez wprowadzania użytkownika w błąd i zatajania informacji. Jeśli obiecujesz, że po kliknięciu odnośnika użytkownik zostanie przekierowany do galerii zdjęć, to niech będzie przekierowany do galerii zdjęć, a nie formularza rejestracyjnego.  

Eksperymentuj

Jeśli nie wiesz czy odnośnik do oferty zachęca użytkowników do kliknięcia, to przetestuj to. Sprawdź kilka wersji buttonów, zmieniaj kolorystykę nagłówków, rozmiar i ułożenie zdjęć i monitoruj, które z nich są skuteczne.  

W grupie raźniej

Ludzie mają tendencję do powielania pewnych zachowań. Gdy dowiadują się, że jakaś rzecz jest modna, wówczas chętniej ją kupują. Wykorzystaj to. Pokaż, jakie produkty są najczęściej kupowane na twojej stronie i jakie cieszą się teraz największą popularnością. A jeśli w twoim sklepie zakupy zrobiło już dziesięć tysięcy użytkowników, to pochwal się tym! Możesz również zamieścić na stronie rekomendacje od twoich klientów. Nic tak nie winduje konwersji, jak zaufanie do marki.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.