Powrót

Wniosek o interpretację podatkową złożysz przez ePUAP

Platforma ePUAP umożliwia podatnikom załatwienie wielu spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z udogodnień dostępnych za jej pośrednictwem jest możliwość składania elektronicznych wniosków o interpretację indywidualną (ORD-IN) i interpretację ogólną (ORD-OG).

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Platforma ePUAP umożliwia podatnikom załatwienie wielu spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z udogodnień dostępnych za jej pośrednictwem jest możliwość składania elektronicznych wniosków o interpretację indywidualną (ORD-IN) i interpretację ogólną (ORD-OG).

Interpretacja podatkowa – kto może złożyć wniosek?

Wniosek o wydanie interpretacji może złożyć praktycznie każdy (indywidualnie lub grupowo) – osoba fizyczna (prowadząca i nieprowadząca działalności gospodarczej), jak i osoba prawna. Co więcej, wnioskodawcą może stać się także osoba niemająca miejsca zamieszkania lub siedziby działalności w Polsce. Przyczyną wystąpienia o interpretację może być wątpliwość co do zaistniałego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego.

Wniosek o interpretację przez ePUAP

Wniosek o interpretację można złożyć na jeden z trzech sposobów – bezpośrednio w urzędzie, listownie lub przez ePUAP. By skorzystać z trzeciej możliwości konieczne jest posiadanie konta na wspomnianej platformie elektronicznej oraz profilu zaufanego eGo lub certyfikatu kwalifikowanego (w celu potwierdzenia tożsamości).

By złożyć wniosek o interpretację przez ePUAP należy:

  1. Wejść na stronę usługi „Wydawanie podatkowej interpretacji indywidualnej”.
  2. Kliknąć na przycisk „Załatw sprawę”.
  3. Automatycznie otworzy się strona profilu zaufanego, na której należy zalogować się na wcześniej założone konto.
  4. Po zalogowaniu nastąpi automatyczne przeniesienie na platformę ePUAP, gdzie należy wypełnić formularz i dołączyć potwierdzenie płatności.
  5. Następnie należy kliknąć „Dalej”, a później wybrać opcję „Podpisz”.
  6. Po wysłaniu formularza wyświetli się komunikat, że wniosek o interpretację został przesłany. W następnej kolejności wyświetlone zostanie urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP).

Formalności związane z wnioskiem o interpretację indywidualną – dowiedz się więcej!
▲ wróć na początek
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - księgowość

Księgowość