Krajowy system e-faktur

Faktury KSeF znoszą przesyłanie JPK_FA

KSeF a JPK

Przedsiębiorcy, którzy będa wystawiać faktury w Krajowym Systemie e-Faktur nie będą musieli przekazywać do urzędów plików JPK-FA na żądanie urzędów.

Obowiązek przekazywania plików JPK-FA

Organy skarbowe mogą żądać od przedsiębiorców wystawiających faktury w sposób elektroniczny (np. za pomocą programów komputerowych) przekazania tzw. plików JPK-FA. Pliki JPK-FA zawierają dane z faktur sprzedażowych, które są uporządkowane według struktury logicznej wskazanej przez Ministerstwo Finansów.

KSeF w pigułce – kluczowe informacje o KSeF w formie video:

 

Tu znajdziesz więcej informacji kto ma obowiązek przekazywania plików JPK_FA na żądanie.

Faktury wystawiane w KSeF znoszą przekazywanie JPK-FA

Dla faktur wystawionych z użyciem Krajowego Systemu e-Faktur nie będzie obowiązku przekazywania JPK-FA na żądanie urzędów skarbowych, ponieważ tak wystawione e-Faktury będą zawierać wszystkie elementy, jakie są przekazywane w JPK-FA.

Dzięki temu, że faktury będą przekazywane do KSeF, fiskus otrzyma natychmiastowy dostęp do tych dokumentów więc nie będzie miał potrzeby, aby dodatkowo o to dopytywać. Byłoby to powielenie informacji, w których już jest posiadaniu oraz niezgodne z art 45 ust. 2 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, który mówi, że organ KAS nie może żądać dokumentów i informacji, do których ma dostęp.

  faktury ksef a obowiazek przesyłania JPK  

Podsumowując, przedsiębiorcy wystawiający faktury ustrukturyzowane są zwolnieni z obowiązku przesyłania na żądanie organów podatkowych struktury logicznej JPK_FA, w zakresie obejmującym tego typu faktury.

Najważniejsze pytania

  1. 🔸Dlaczego faktury KSeF znoszą przesyłanie JPK_FA?

    Dla faktur wystawionych z użyciem Krajowego Systemu e-Faktur nie będzie obowiązku przekazywania JPK-FA na żądanie urzędów skarbowych, ponieważ tak wystawione e-Faktury będą zawierać wszystkie elementy, jakie są przekazywane w JPK-FA.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce