Blog ifirma.pl

8 pomysłów na biznes dla młodzieży bez rejestracji firmy

|
Prowadzenie własnego biznesu staje się coraz popularniejszym marzeniem wśród młodzieży. Jednak skomplikowane realia współczesnego rynku często zniechęcają ostatecznie do otworzenia biznesu. Z pomocą młodym przedsiębiorcom przychodzi opcja prowadzenia działalności nierejestrowanej, którą charakteryzuje znacznie większa prostota procesów związanych z rozkręcaniem własnego przedsięwzięcia.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Działalność nierejestrowana dla młodzieży

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, nawet pomimo występowania pewnego rodzaju ograniczeń, małoletni mogą rozpocząć legalne prowadzenie własnej działalności. Chociaż, jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, osoby poniżej 18 roku życia posiadają wyłącznie ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mają one prawo do otworzenia firmy pod własnym nazwiskiem. Jednak w takiej sytuacji wszelkie czynności łączące się z prowadzeniem działalności wymagają zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

Jako że działalność nierejestrowana nie stawia wymogu posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych, również niepełnoletni mają szansę na przedsiębiorczy rozwój w tym obszarze. Osobom, które ukończyły 13 lat, przysługuje prawo do wyboru takiej formy biznesu, jednak osiągane z tego tytułu przychody nie mogą przekraczać 50% minimalnego wynagrodzenia.

Jednocześnie, chociaż w przypadku niepełnoletnich niemożliwe jest wykonywanie przez nich czynności prawnych skutkujących powstaniem, zmianą lub ustaniem stosunku prawnego, to nadal mogą oni samodzielnie rozporządzać dochodami generowanymi przez daną działalność nierejestrowaną.

Najlepsze pomysły na biznes dla młodzieży

Światem biznesu rządzi pomysł i dobry plan jego przeniesienia z poziomu wizji do rzeczywistości. Charakterystyczna szczególnie dla młodych pokoleń ciekawość świata może stać się cennym źródłem inspiracji, które w perspektywie czasu łatwo przekształcić w opłacalny biznes. Prezentujemy propozycję ciekawych opcji rozpoczęcia niezarejestrowanej działalności dla młodzieży.

 1. Fotografia
 2. Korzystanie z formy nierejestrowanej działalności umożliwia sprawniejsze przekształcenie tego hobby w źródło dochodu, stwarzając dla młodych fotografów korzystne warunki do rywalizacji nawet z profesjonalną ofertą konkurencji.

  Jest to korzystne rozwiązanie dla debiutujących w tym obszarze młodych osób, które dopiero chcą wybadać potencjał swoich działań. Decydujący się na prowadzenie takiego rodzaju biznesu fotograf może cieszyć się wachlarzem opcji przysługujących również w przypadku pełnej działalności gospodarczej.

  W efekcie sam sukces biznesu w znacznej mierze uzależniony jest od kreatywności, talentu, a także sposobu prezentacji własnych prac, przy czym warto wykorzystać potencjał mediów społecznościowych.

 3. Dietetyka
 4. Aspekt żywienia staje się coraz ważniejszym elementem codziennego życia, stwarzając nowe możliwości biznesowe. Popularność wciąż zyskuje udzielanie rad żywnościowych online połączone z usługą układania konkretnych diet specjalnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.

  Temat ten jest powszechny szczególnie wśród osób, którym zależy na wypracowaniu wymarzonej sylwetki. Pasjonujesz się dietetyką i pragniesz w przyjemny sposób zmieniać nawyki żywieniowe swoich klientów? Warto rozważyć otwarcie własnej działalności nierejestrowanej.

  Jednocześnie, nawet jako młoda osoba, pracując w tym obszarze, należy wykazywać się rozbudowaną wiedzą i właściwym, wrażliwym podejściem do klienta. Dodatkowo oferowanie tego rodzaju usług online wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego regulaminu czy umowy, a także wdrożenia RODO.

 5. Personalizowana biżuteria
 6. Biżuteria stanowi ciekawe uzupełnienie stylizacji zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mnogość wzorów, materiałów, technik jej wykonywania sprawia, że czasami naprawdę trudno wybrać coś dla siebie. Atrakcyjną alternatywą dla klientów, oraz samych artystów tworzących biżuterię, staje się jej kreatywne personalizowane.

  Sprzedaż wykonywanych własnoręcznie dodatków to dość popularny model biznesu, szczególnie wśród młodych artystów, którzy w nieco bardziej przedsiębiorczy sposób pragną dać upust swojej kreatywności. Jednak, w celu skuteczniejszego wyróżnienia się na rynku i przyciągnięcia uwagi klientów, warto rozważyć w tym kontekście zwrot w stronę biżuterii podkreślającej sam charakter konsumentów. Projekty tworzone przy współpracy z kupującymi, grawery czy dopasowywanie poszczególnych motywów – wszystko zależy od Twojej wizji biznesu.

 7. Tworzenie aplikacji
 8. Gwałtowny rozwój technologii pozostawił swój ślad również na rynku, stwarzając nowe możliwości biznesowy nawet dla młodych, niedoświadczonych jeszcze zawodowo osób pasjonujących się różnego rodzaju nowinkami technologicznymi. Specyfika tej branży sprawia, że o wiele ważniejsze od samej teoretycznej wiedzy są umiejętności umożliwiające realne działanie i projektowanie nowych rozwiązań. W efekcie kuszącą opcją zarobku, również w formie dorywczej, staje się tworzenie aplikacji, które następnie można promować w sklepach z aplikacjami, jak na przykład Google Play czy AppStore.

 9. Grafiki i plakaty
 10. Tworzenie rozmaitych grafik czy plakatów to kreatywne zajęcie rozwijające artystyczne umiejętności, które współcześnie, głównie dzięki mediom społecznościowym, łatwiej przekształcić w realny zarobek. Znudzeni dostarczanymi masowo, ujednoliconymi produktami klienci wykazują coraz większe zainteresowanie wykonywanymi własnoręcznie, personalizowanymi i niepowtarzalnymi ozdobami.

  Pragniesz umiejętnie wykorzystać ten popyt, ale jesteś jeszcze młodą osobą, której na razie bardziej zależy na przetestowaniu tego kreatywnego biznesu? Rozważ prowadzenie działalności nierejestrowanej w tym obszarze umożliwiającej rozpoczęcie sprawnej sprzedaży Twoich dzieł.

 11. Opieka nad zwierzętami
 12. Jeżeli kochasz zwierzęta i chcesz to połączyć z możliwością generowania dodatkowego zarobku, na przykład nadal się ucząc, idealnym rozwiązaniem staje się oferowanie usług pomocy w opiece nad zwierzętami w formie działalności niezarejestrowanej.

  Chociaż praca ta nie wymaga posiadania szczególnie specjalistycznych umiejętności, nie należy bagatelizować konieczności zadbania o właściwe przygotowanie. Ważne, by na początku poznać samo zwierzę oraz szukających wsparcia właścicieli. Dodatkowo dobrze wyróżniać się przynajmniej podstawową wiedzą i doświadczeniem w opiece nad zwierzętami, by zadbać zarówno o ich, jak i swoje bezpieczeństwo.

 13. Sklep internetowy
 14. Przedstawiciele młodego pokolenia często żyją w pędzie, dążąc do szybkiej realizacji, przetestowania jak największej ilości zróżnicowanych pomysłów, również tych w obszarze biznesowym. Coraz więcej młodzieży, pragnąc szybkiego działania, które będzie w stanie zapewnić im realne zyski, decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego.

  Rozwój wirtualnej sprzedaży przy skorzystaniu z opcji prowadzenia niezarejestrowanej działalności to przyjemna forma zaistnienia w różnych branżach, rozwijając zarówno samą współpracę z hurtowniami, jak i funkcje dropshippingu. Jednocześnie kluczowym elementem staje zadbanie o takie aspekty, jak nazwa sklepu, wykupienie domeny czy stworzenie regulaminu i polityki prywatności.

 15. EKOprodukty
 16. Zagadnienia związane z ekologią wciąż zyskują na popularności. Coraz bardziej świadomi konsumenci częściej sięgają po produkty, które, oprócz przynoszenia korzyści im samym, są także przyjazne dla środowiska. Jeżeli również i Ty interesujesz się tym tematem, co więcej masz pomysł jak stworzyć ekologiczne produkty, które będą w stanie przyciągnąć uwagę klientów, warto przetestować potencjał takiego biznesu, otwierając własną działalność nierejestrowaną.

Autor ifirma.pl

Oliwia Józefowiak

Autorka treści poruszających tematykę zarówno biznesową, e-commercową, oraz księgową. W tekstach tworzonych na ifirma.pl dąży do kreatywnego, ale też zrozumiałego omówienia często zawiłych aspektów z obszaru ekonomii, ułatwiając przedsiębiorczym osobom stawianie pierwszych kroków w świecie biznesu. Swoją wiedzę z obszaru rachunkowości oraz controllingu wciąż poszerza, realizując studia na tym kierunku. Na co dzień przyjmuje analityczną perspektywę, przemieniając nawet pozornie zwyczajne otoczenie w cenne źródło inspiracji.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie