Kalendarz przedsiębiorcy na rok 2020 – do druku

kalendarz do druku na 2020

Wraz z początkiem Nowego Roku, czeka nas również sporo zmian związanych z księgowością. Warto zorientować się, jakie zmiany dotyczą przedsiębiorców i kogo dokładnie obejmują. Żeby organizacja roku była łatwiejsza, przygotowaliśmy dla was kalendarz do druku na 2020.

Wraz z początkiem Nowego Roku, czeka nas również sporo zmian związanych z księgowością. Warto zorientować się, jakie zmiany dotyczą przedsiębiorców i kogo dokładnie obejmują. Żeby organizacja roku była łatwiejsza, przygotowaliśmy dla Was kalendarz przedsiębiorcy.

Kalendarz do druku na 2020 rok

Kalendarz przedsiębiorcy na rok 2020 - do druku

Kliknij, aby pobrać kalendarz na 2020 rok

W naszym kalendarzu zaznaczyliśmy ważne daty, które warto zapamiętać ze względu na prowadzony biznes, czyli terminy księgowe. Oczywiście najważniejsze daty to terminy płatności składek do ZUS-u, zarówno dla przedsiębiorców indywidualnych jak i pracodawców. Nie mogło również zabraknąć terminu płatności podatku dochodowego oraz podatku VAT.

W naszym kalendarzu, zaznaczyliśmy również niedziele handlowe, których w 2020 roku będzie tylko 7.

Dodatkowe terminy:

31 stycznia

 • termin złożenia PIT-4R do US właściwego dla podatku dochodowego przedsiębiorcy (składają wyłącznie płatnicy podatku dochodowego od wynagrodzeń pracowników),
 • termin złożenia PIT-8AR do US właściwego dla podatku dochodowego przedsiębiorcy (składają wyłącznie płatnicy podatku dochodowego od wynagrodzeń z tytułu umów zlecenie oraz umów o dzieło do 200 zł),
 • termin złożenia PIT-11 w formie elektronicznej do US pracownika (od 2019 r. nie ma znaczenia ilość zatrudnianych osób w firmie w trakcie roku – nie ma tez możliwości złożenia PIT-11 w formie papierowej do US pracownika), od 2019 na PIT-11 wykazywane są również informacje o wypłaconym stypendium, o przychodach z innych źródeł,
 • termin przekazania w formie elektronicznej do US informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych uzyskanych w 2019 r. (PIT-8C),
 • termin złożenia IFT-1/1R w formie elektronicznej do US właściwego dla rozliczeń obcokrajowców (składają wyłącznie płatnicy podatku dochodowego od wynagrodzeń pracowników), od 2019 r. nie ma znaczenia ilość zatrudnianych osób w firmie – nie można do urzędu skarbowego wysyłać IFT-1/1R w formie papierowej,
 • przekazanie do ZUS informacji o danych za 2019 r. do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe (ZUS IWA).

2 marca

 • termin złożenia deklaracji rocznej o przychodach PIT-28 za 2019 r. do US właściwego dla podatku dochodowego przedsiębiorcy (składają wyłącznie podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie ryczałtem przychodów z działalności gospodarczej),
 • termin przekazania druku PIT-11 pracownikowi w formie papierowej lub elektronicznej,
 • termin przekazania informacji IFT-1/1R pracownikowi,
 • termin przekazania podatnikowi informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych uzyskanych w 2019 r. (PIT-8C).

30 kwietnia

 • termin złożenia deklaracji rocznej o dochodach lub stratach osiągniętych w 2019 r. z działalności gospodarczej, na drukach PIT-36 (składają wyłącznie podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie na zasadach ogólnych z działalności gospodarczej) lub PIT-36L (składają wyłącznie podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie podatkiem liniowym z działalności gospodarczej).
 • zawiadomienie o rozliczaniu zaliczek rejestrowanych na kasie fiskalnej jako przychód z działalności składa się w zeznaniu rocznym,
 • zawiadomienie o zmianie trybu rozliczania zaliczki na podatek dochodowy (miesięczne, kwartalne lub uproszczone) składa się w zeznaniu rocznym.

31 grudnia

 • termin przeprowadzania spisu z natury
Klienci ifirma.pl powinni również pamiętać o swojej księgowej, która czeka na dokumenty do 7-go dnia każdego miesiąca.

Zmiany na nadchodzący rok 2020

Nie przegap również nowych przepisów, odnośnie rozliczeń podatkowych, składek ZUS i nie tylko. Wejdą one w życie na początku 2020 roku.

Wybrane artykuły z naszego bloga, dotyczące wprowadzanych od 2020 roku zmian:

Wydrukuj kalendarz i powieś go nad biurkiem, aby nie umknęły Ci ważne daty. Prowadzisz działalność gospodarczą we własnym domu? Możesz go przyczepić magnesami na lodówce! Wybierz jego miejsce tam, gdzie na pewno nie przegapisz ważnych dat.

Dowiedz się, jak wypadają dni wolne od pracy w 2020 roku!
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość