Blog ifirma.pl

Do 30 kwietnia trzeba złożyć roczny PIT

|
|
2 minut czytania
Osoby, które w 2009 roku uzyskały dochód, muszą wykazać go w rocznym zeznaniu podatkowym. Ostatnim dniem na złożenie deklaracji PIT za ubiegły rok jest piątek 30 kwietnia 2010 r.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Osoby, które w 2009 roku uzyskały dochód, muszą wykazać go w rocznym zeznaniu podatkowym. Deklaracja PIT za rok ubiegły powinna być złożona do dnia 30 kwietnia. Więc ostatni piątek miesiąca jest też ostatnim dniem kiedy można to zrobić. Dowiedz się więcej na temat sposobów w jaki możesz rozliczyć podatek dochodowy.

Deklaracja PIT

Dzięki serwisowi www.pitroczny.pl można bezpłatnie wypełnić deklaracje podatkowe PIT za rok 2009. Roczne rozliczenie PIT należy złożyć na odpowiednim formularzu, który uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju osiąganych dochodów.
W tym zakresie podatnicy mają do wyboru następujące druki zeznań rocznych za 2009 rok:
 • PIT-36 – składają podatnicy, którzy niezależnie od liczby źródeł przychodów prowadzili działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej; przychody z najmu lub dzierżawy opodatkowane na ogólnych zasadach.
 • PIT-36L – składają podatnicy, którzy prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną 19-proc. podatkiem liniowym oraz specjalne działy produkcji rolnej.
 • PIT-37 – składają podatnicy, którzy uzyskali dochody za pośrednictwem płatników, czyli m.in. z umowy o pracę, umowy zlecenia bądź o dzieło, emerytury czy renty.
 • PIT-38 – składają podatnicy, którzy uzyskali przychody ze zbycia papierów wartościowych.
 • PIT-39 – składają podatnicy, którzy uzyskali przychody ze zbycia nieruchomości nabytych i wybudowanych od 1 stycznia 2009 roku.
Takie deklaracje PIT można wysłać do urzędu skarbowego w formie papierowej lub elektronicznej. Niektórzy podatnicy składając zeznanie roczne za 2009 rok, poza samym zeznaniem powinni wypełnić odpowiednie załączniki. Załącznikami do zeznań rocznych za 2009 rok są : PIT/O, PIT/D, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, PIT/B. Najczęściej składane załączniki to PIT/D i PIT/O. Załącznik PIT/D przeznaczony jest dla podatników, którzy w rocznym rozliczeniu dokonują odliczeń z tytułu wydatków mieszkaniowych od dochodu lub podatku. Natomiast załącznik PIT/O przeznaczony jest dla podatników, którzy dokonują odliczeń od dochodu m.in. darowizny, ulga na internet, rehabilitację, nowe technologie lub od podatku m.in. kontynuowanie ulgi uczniowskiej, ulga na wychowanie dzieci.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce