Oba urzędy stawiają wyzwanie w ramach GovTech Polska. Program „obywatelskiej burzy mózgów” stawia sobie za cel „wspólnie rozwiązywać istotne społecznie wyzwania, poprawić warunki życia obywateli czy efektywność działania sfery publicznej” (źródło: govtech.gov.pl). A w zasadzie, chce owe cele osiągnąć „rękoma” chętnych do współpracy, którzy orientują się w owoczesnych rozwiązaniach informatycznych i technologicznych.
A zadania stawiają ambitne. Chodzi o stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością, natomiast drugim wyzwaniem jest zaprojektowanie e-platformy do szkolenia pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.
Stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością jest motywowane ogromem nielegalnych akcji w internecie. Mają one postać aukcji, ogłoszeń oraz stron oferujących nielegalne towary (np. papierosy i alkohol). Na samo ich odnalezienie należy poświęcić mnóstwo czasu, a użycie ogólnodostępnych narzędzi często okazuje się niewystarczające.
Regulamin konkursu podaje, że jego uczestnikami mogą być: osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Termin składania wniosków mija 28 października 2019 r. o godzinie 10.00. Konkurs podzielono na II etapy, za które oczywiście przewidziano nagrody. Oprócz negocjowalnego zamówienia publicznego uczestnicy mogą liczyć na 22 000 zł za zajęcie I miejsca.
Więcej informacji o konkursie.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Zrób to za darmo z programem IFIRMA!