Blog ifirma.pl

Kalendarz przedsiębiorcy + planer maj 2021

|
|
2 minut czytania
Pobierz za darmo i wydrukuj nasz planer na maj 2021 – z najważniejszymi datami, o których powinien pamiętać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Jeszcze więcej przydatnych informacji znajdziesz poniżej, w kalendarzu przedsiębiorcy.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Przedsiębiorcy muszą pamiętać o tylu ważnych rzeczach – wysyłce deklaracji, zapłacie podatków, składaniu oświadczeń, śledzić zmiany przepisów… Aby ułatwić to zadanie naszym klientom, przygotowaliśmy kalendarz przedsiębiorcy. Dla fanów odręcznego pisma mamy też planer na maj 2021 do pobrania, w którym znajdują się ważne dla przedsiębiorców daty i miejsce na prywatne notatki.

Darmowy planer na maj 2021 dla przedsiębiorców

planer maj 2021

Nasz planer miesięczny pdf dostępny jest za darmo. Pobierz go, wydrukuj w czerni lub kolorze i uzupełnij najważniejszymi datami związanymi z Twoją firmą albo prywatnymi terminami.

 

Planer w mniejszym formacie może stanowić dodatkową stronę w Twoim notesie, a format A4 lub A3 będzie dobrze wyglądał na tablicy korkowej lub… lodówce. Przywieś go tam, gdzie zawsze będziesz go miał w zasięgu wzroku, a już nigdy nie przegapisz ważnego terminu księgowego!

Kalendarz przedsiębiorcy maj 2021

Najważniejsze daty maja z punktu widzenia przedsiębiorcy:

Do kiedy? Nazwa zobowiązania
10 maja 2021 Przedsiębiorca indywidualny: opłata składek ZUS
17 maja Przedsiębiorca zatrudniający pracowników – wpłata składek oraz wysłanie do ZUSu kompletu deklaracji za każdego z ubezpieczonych
17 maja Wpłata podatku od nieruchomości
20 maja Zapłata podatku PIT oraz ryczałtu za kwiecień (PIT-5, PIT-5L, PIT-28)
20 maja Zapłata podatku za pracownika za marzec (PIT-4, PIT-8)
25 maja 2021 Złożenie oraz zapłata podatku wynikającego z:
 • JPK V7M
 • JPK V7K – część ewidencyjna za kwiecień,
 • VAT 8 – – jeśli nabywamy towary w ramach WNT oraz dokonujemy importu usług (nawet jeśli w kwietniu nie było tych transakcji)
 • VAT 9M – tylko, jeśli w kwietniu miała miejsce transakcja unijna
25 maja 2021 Złożenie informacji podsumowującej VAT UE (tylko, jeśli w kwietniu miała miejsce transakcja unijna)
25 maja 2021 Wpłata podatku akcyzowego (tylko jeśli w kwietniu miała miejsce czynność podlegająca akcyzie)

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie