Kalendarz przedsiębiorcy + planer maj 2021

planer maj 2021

Pobierz za darmo i wydrukuj nasz planer na maj 2021 – z najważniejszymi datami, o których powinien pamiętać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Jeszcze więcej przydatnych informacji znajdziesz poniżej, w kalendarzu przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcy muszą pamiętać o tylu ważnych rzeczach – wysyłce deklaracji, zapłacie podatków, składaniu oświadczeń, śledzić zmiany przepisów… Aby ułatwić to zadanie naszym klientom, przygotowaliśmy kalendarz przedsiębiorcy. Dla fanów odręcznego pisma mamy też planer na maj 2021 do pobrania, w którym znajdują się ważne dla przedsiębiorców daty i miejsce na prywatne notatki.

Darmowy planer na maj 2021 dla przedsiębiorców

planer maj 2021

Nasz planer miesięczny pdf dostępny jest za darmo. Pobierz go, wydrukuj w czerni lub kolorze i uzupełnij najważniejszymi datami związanymi z Twoją firmą albo prywatnymi terminami.

 

Planer w mniejszym formacie może stanowić dodatkową stronę w Twoim notesie, a format A4 lub A3 będzie dobrze wyglądał na tablicy korkowej lub… lodówce. Przywieś go tam, gdzie zawsze będziesz go miał w zasięgu wzroku, a już nigdy nie przegapisz ważnego terminu księgowego!

Kalendarz przedsiębiorcy maj 2021

Najważniejsze daty maja z punktu widzenia przedsiębiorcy:

Do kiedy? Nazwa zobowiązania
10 maja 2021 Przedsiębiorca indywidualny: opłata składek ZUS
17 maja Przedsiębiorca zatrudniający pracowników – wpłata składek oraz wysłanie do ZUSu kompletu deklaracji za każdego z ubezpieczonych
17 maja Wpłata podatku od nieruchomości
20 maja Zapłata podatku PIT oraz ryczałtu za kwiecień (PIT-5, PIT-5L, PIT-28)
20 maja Zapłata podatku za pracownika za marzec (PIT-4, PIT-8)
25 maja 2021 Złożenie oraz zapłata podatku wynikającego z:
  • JPK V7M
  • JPK V7K – część ewidencyjna za kwiecień,
  • VAT 8 – – jeśli nabywamy towary w ramach WNT oraz dokonujemy importu usług (nawet jeśli w kwietniu nie było tych transakcji)
  • VAT 9M – tylko, jeśli w kwietniu miała miejsce transakcja unijna
25 maja 2021 Złożenie informacji podsumowującej VAT UE (tylko, jeśli w kwietniu miała miejsce transakcja unijna)
25 maja 2021 Wpłata podatku akcyzowego (tylko jeśli w kwietniu miała miejsce czynność podlegająca akcyzie)
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość