Kalendarz przedsiębiorcy + planer maj 2021

planer maj 2021

Pobierz za darmo i wydrukuj nasz planer na maj 2021 – z najważniejszymi datami, o których powinien pamiętać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Jeszcze więcej przydatnych informacji znajdziesz poniżej, w kalendarzu przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcy muszą pamiętać o tylu ważnych rzeczach – wysyłce deklaracji, zapłacie podatków, składaniu oświadczeń, śledzić zmiany przepisów… Aby ułatwić to zadanie naszym klientom, przygotowaliśmy kalendarz przedsiębiorcy. Dla fanów odręcznego pisma mamy też planer na maj 2021 do pobrania, w którym znajdują się ważne dla przedsiębiorców daty i miejsce na prywatne notatki.

Darmowy planer na maj 2021 dla przedsiębiorców

planer maj 2021

Nasz planer miesięczny pdf dostępny jest za darmo. Pobierz go, wydrukuj w czerni lub kolorze i uzupełnij najważniejszymi datami związanymi z Twoją firmą albo prywatnymi terminami.

 

Planer w mniejszym formacie może stanowić dodatkową stronę w Twoim notesie, a format A4 lub A3 będzie dobrze wyglądał na tablicy korkowej lub… lodówce. Przywieś go tam, gdzie zawsze będziesz go miał w zasięgu wzroku, a już nigdy nie przegapisz ważnego terminu księgowego!

Kalendarz przedsiębiorcy maj 2021

Najważniejsze daty maja z punktu widzenia przedsiębiorcy:

Do kiedy? Nazwa zobowiązania
10 maja 2021 Przedsiębiorca indywidualny: opłata składek ZUS
17 maja Przedsiębiorca zatrudniający pracowników – wpłata składek oraz wysłanie do ZUSu kompletu deklaracji za każdego z ubezpieczonych
17 maja Wpłata podatku od nieruchomości
20 maja Zapłata podatku PIT oraz ryczałtu za kwiecień (PIT-5, PIT-5L, PIT-28)
20 maja Zapłata podatku za pracownika za marzec (PIT-4, PIT-8)
25 maja 2021 Złożenie oraz zapłata podatku wynikającego z:
  • JPK V7M
  • JPK V7K – część ewidencyjna za kwiecień,
  • VAT 8 – – jeśli nabywamy towary w ramach WNT oraz dokonujemy importu usług (nawet jeśli w kwietniu nie było tych transakcji)
  • VAT 9M – tylko, jeśli w kwietniu miała miejsce transakcja unijna
25 maja 2021 Złożenie informacji podsumowującej VAT UE (tylko, jeśli w kwietniu miała miejsce transakcja unijna)
25 maja 2021 Wpłata podatku akcyzowego (tylko jeśli w kwietniu miała miejsce czynność podlegająca akcyzie)
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość