Polski ład

Infolinia dla Polskiego Ładu

infolinia Polski Ład

Masz pytania odnośnie Polskiego Ładu? Sprawdź, jak można się kontaktować w sprawie niejasności w przepisach.

Przepisy Polskiego Ładu zaczną dopiero obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, ale jak to bywa z każdą zmianą, jeszcze przed ich wejściem w życie przedsiębiorcy i księgowi lubią wiedzieć, co ich czeka. A że zmian w podatkach jest bardzo dużo i są rewolucyjne, niesie to ze sobą wiele praktycznych pytań, na które nie znajdziemy odpowiedzi ani w ustawie, ani w uzasadnieniu do niej. Zdaje sobie z tego również sprawę Ministerstwo Finansów, które w porozumieniu z innymi Ministerstwami i ZUS uruchomiło infolinię dotyczącą Polskiego Ładu.

Infolinia dla Polskiego Ładu

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii została uruchomiona infolinia dla wszystkich, a więc nie tylko dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, ale również dla pozostałych osób.

Zmiany wprowadzone w Polskim Ładzie tak naprawdę dotyczą każdego Polaka. Jak można przeczytać na stronie, uruchomione zostało Multikanałowe Centrum Informacji Polskiego Ładu (MCIPŁ), które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 i oferuje m.in.:

 • rozmowę telefoniczną z konsultantem,
 • rozmowę na livechacie,
 • helpdesk,
 • wkrótce będzie również dostępny całodobowy wirtualny asystent.
W MKCIPŁ można uzyskać informacje m.in. w zakresie:
 • zmian podatkowych, w tym nowej składki zdrowotnej,
 • mieszkalnictwa (dom bez formalności i kredyt bez wkładu własnego),
 • emerytur bez podatku,
 • Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego,
 • zmian dla rolników,
 • informacje dla firm wdrażających innowacje.

Sukcesywnie będą uruchamiane pozostałe kanały kontaktu.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Jeden komentarz

 1. Bozena

  Mam 67 lat. Pobieram emeryturę i pracuję na pełny etat. Moje miesięczne dochody emerytura + etat do m-ca grudnia 2021 nie przekraczały 8640,00 brutto. Netto 6650,00. Po wprowadzeniu Polskiego Ładu straciłam na rękę miesięcznie około 270, 00 zł. Mojego głosu oraz głosu wielu moich znajomych ten rząd już mieć nie będzie.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - księgowość

Księgowość