Blog ifirma.pl

AI Mockup generator. Top 4 narzędzia

|
|
5 minut czytania
W czym tkwi sekret perfekcyjnego designu produktu, który przyciąga uwagę i pozostaje w pamięci? Odpowiedź może być prostsza, niż się wydaje – to mockup. Sprawdź zestawienie top AI Mockup generatorów.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

To on jest pierwszą czytelną wizualizacją nowego produktu, niezależnie od tego czy jest to strona internetowa, aplikacja mobilna, modna koszulka czy etykieta butelki lokalnego browaru. Dzięki nowoczesnym mockup AI generatorom wykorzystujących możliwości sztucznej inteligencji, ich tworzenie stało się szybsze, łatwiejsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek.

Co to jest mockup?

Mockup to nie tylko obrazek przedstawiający wygląd projektowanego produktu. To strategia jego tworzenia. Zanim programista napisze pierwszą linię kodu, zanim marketingowiec opracuje strategię promocji, mockup pokazuje wizję końcowego produktu. Jest to wizualna reprezentacja, która może przyjąć formę prostej grafiki, albo zaawansowanego modelu 3D.

Jednak cel mockupu pozostaje ten sam. To model pokazujący, jak coś będzie wyglądać i funkcjonować, używany w wielu dziedzinach, takich jak:

 • grafika i projektowanie – do prezentacji projektów stron internetowych, aplikacji, identyfikacji wizualnej, opakowań,
 • inżynieria i architektura – jako modele konstrukcyjne czy urbanistyczne,
 • moda – prezentacja wzorów ubrań przed wykonaniem prototypów,
 • reklama – pokazanie, jak reklama będzie wyglądać na bilbordach czy w mediach cyfrowych.

Weźmy na przykład start-up technologiczny, który planuje stworzenie aplikacji fitness. Przedstawienie inwestorom dokładnego mockupu interfejsu użytkownika, zanim zostanie on zbudowany, to jak zaproszenie ich do wirtualnej rzeczywistości pomysłu, gdzie mogą “dotknąć” potencjału produktu. To właśnie moc mockupu – możliwość “sprzedania” pomysłu zanim stanie się on rzeczywistością.

Do czego służy mockup?

Mockup jako narzędzie definiuje drogę od koncepcji do realnego produktu, stanowiąc most między wizją a rzeczywistością pozwalając na:

 • weryfikację idei – mockup AI generator umożliwia szybką ocenę i iterację projektu, co przyspiesza proces decyzyjny,
 • komunikację – poprzez mockupy tworzone bez wysiłku z użyciem mockup AI generatora, projekty stają się zrozumiałe dla inwestorów, klientów i zespołów,
 • prezentację – dzięki mockup AI generatorowi, produkty mogą być atrakcyjnie prezentowane, zwiększając ich potencjał rynkowy,
 • edukację – mockup AI generator jako narzędzie dydaktyczne pozwala na demonstrację nie tylko wyglądu, ale też funkcjonalności produktów w praktyce.

Stosując mockup AI generator, szybko przechodzimy od prostego szkicu do zaawansowanych wizualizacji.

Jak narzędzia AI mogą pomóc w tworzeniu dobrego mockupu?

Tworzenie mockupu rozpoczyna się często od szkicu na papierze. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom i mockup generatorom, ten proces staje się coraz szybszy umożliwiając czytelne zanotowanie swojego pomysłu nawet laikom.

Sztuczna inteligencja otwiera nowe możliwości w projektowaniu mockupów, oferując narzędzia, które automatyzują i ulepszają proces twórczy. AI może generować propozycje designu na podstawie opisu tekstu, automatyzować układ elementów na stronie lub dostosowywać projekty do wcześniej określonych wytycznych brandowych. Dzięki narzędziom AI projektanci mogą szybciej iterować i eksperymentować, co przyspiesza proces projektowy i pozwala na szybsze wprowadzanie zmian na podstawie feedbacku.

Który AI mockup generator wybrać dla swojej firmy?

Decydując się na narzędzie AI do generowania mockupów, warto zastanowić się nad specyficznymi potrzebami firmy. Czy priorytetem jest szybkość działania, różnorodność szablonów, czy może stopień personalizacji?

Fotor AI

Bazujący na Stable Diffusion Fotor AI Mockup Generator to narzędzie online, które umożliwia tworzenie wysokiej rozdzielczości mockupów dla różnych typów produktów. Możemy zacząć od tekstowej wskazówki – prompta opisującego mockup, jaki chcemy otrzymać. Jednak Fotor mockup generator pozwala także na rozpoczęcie od istniejącego szkicu lub obrazu, którym chcemy się zainspirować. Dzięki temu nawet szkic interfejsu wykonany na serwetce może nam się przydać.

AI Mockup generator

Źródło: Fotor (https://www.fotor.com/images/create)

Po stworzeniu satysfakcjonującego projektu nadruku, można umieścić go na modelu trójwymiarowym korzystając z:

Korzystając z Fotor można bezpłatnie wygenerować kilka obrazów, jednak aby skorzystać z pełni możliwości mockup generator, trzeba wykupić dostęp do wersji Pro (około $40 rocznie).

Mockey.ai I

Mockey to bezpłatne narzędzie działające w przeglądarce, które wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję do produkcji realistycznych mockupów odzieży, akcesoriów i różnych innych produktów. Jego największe zalety to prostota działania i duży wybór szablonów.

Mockey oferuje bowiem ponad 1000 szablonów i umożliwia dostosowanie wielu detali, aby uzyskać pożądany rezultat. Tworzenie mockupu jest proste. Wystarczy:

 1. Przesłać swój projekt logo czy napisu.
 2. Wybrać szablon, na którym wyświetli się projekt.
 3. W razie potrzeby dostosować tła, wygląd modeli lub umieszczenie produktu. 4. Pobrać obraz.
 4. Pobrać obraz.

Mockey oferuje również aplikację mobilną dla użytkowników Androida dostępną w PlayStore., można więc stworzyć mockup nawet na smartfonie czy tablecie.

AI Mockup generator

Źródło: mockey.ai

Figma z ls.graphics

Ls.graphics to jedna z wtyczek typu mockup generator do Figmy. A przy okazji jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi tego typu. Oferuje ona szeroką gamę szablonów prezentujących nasz projekt na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne.

AI Mockup generator

Ls.graphics (https://products.ls.graphics/mockup-plugin/index.html#surfaces)

Jednak umieszczenie własnego projektu na różnych urządzeniach to nie koniec możliwości wtyczki Ls.graphics. Pozwala ona też na skorzystanie z kreatywności AI – po załączeniu firmowego logo, wybraniu kształtu i tekstu, można wygenerować wiele świeżych i zaskakujących interpretacji.

Można również modyfikować stworzony wcześniej mockup na przykład zmieniając perspektywę, w jakiej został przedstawiony. A także użyć mockup generatora do stworzenia swojego firmowego logo w wybranym materiale.

AI Mockup generator

Źródło: Ls.graphics (https://products.ls.graphics/mockup-plugin/index.html#surfaces)Ideogram

Ideogram nie jest typowym mockup generatorem. Jednak możliwość wstawiania napisów do generowanych obrazów sprawia, że to narzędzie do generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji sprawdza się świetnie także w tej roli. Szczególnie, jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania koncepcji wizualnej lub funkcjonalnej.

AI Mockup generator

Źródło: mockey.ai

Podsumowanie

Na zakończenie omówienia narzędzi AI mockup generatorów, warto podkreślić dwa przełomowe aspekty. Po pierwsze, wpływ sztucznej inteligencji na uproszczenie procesu wizualizacji projektu, który teraz staje się bardziej intuicyjny i dostępny. To przełom zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z projektowaniem. Po drugie, rosnące możliwości personalizacji i interaktywności w narzędziach takich jak Figma z pluginem Ls.graphics wskazują na ekscytującą przyszłość w dziedzinie projektowania. Wykorzystanie AI nie tylko ułatwia prezentację projektów w realistycznych scenariuszach, ale również otwiera drogę do bardziej zaawansowanych prototypów, które mogą zdefiniować nowe standardy w komunikacji wizualnej i rozwoju produktu.

Autor ifirma.pl

Marta Matylda Kania

Założycielka Superpowered by AI. Opracowuje dla biznesu procesy tworzenia treści przez generatywną sztuczną inteligencję. Interesuje się przyszłością AI w biznesie, pisze zaawansowane prompty i prowadzi szkolenia z ChataGPT dla firm.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie