Blog ifirma.pl

Generowanie wideo z AI: Nowe horyzonty w produkcji treści wideo dla firm

|
|
6 minut czytania
Wyobraź sobie świat, w którym Twoja firma może tworzyć wciągające, spersonalizowane wideo na każdą okazję, bez konieczności zatrudniania aktorów, ekipy filmowej czy wydawania fortuny. Brzmi jak odległa przyszłość? Nic bardziej mylnego! Po zapowiedzi Sora, czyli modelu umożliwiającego tworzenie filmów na podstawie tekstowych wskazówek, wielu specjalistów uważa, że 2024 będzie rokiem generatywnego wideo. Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie sztucznej inteligencji firmy zyskują nowe, ekscytujące możliwości produkcji angażujących materiałów wideo w znacznie krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie środków. Narzędzia do generowania wideo z AI, takie jak Synthesia, Colossyan, HeyGen i D-ID, sprawiają, że wizja materiałów wideo na żądanie staje się rzeczywistością. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji zmieniają oblicze produkcji wideo i otwierają nowe możliwości dla Twojego biznesu.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Generowanie prezentacji wideo z AI – najciekawsze zastosowania

Zastosowanie generatora wideo AI otwiera szereg możliwości dla firm, pozwalając na błyskawiczne tworzenie różnorodnych materiałów wideo dostosowanych do konkretnych potrzeb biznesowych. Generator wideo AI może pomóc Ci tworzyć angażujące treści, oszczędzać czas i zasoby, a jednocześnie wyróżnić się na tle konkurencji. Jak jednak wykorzystać w pełni jego możliwości? Najbardziej obiecujące rozwiązania to:

 • spersonalizowane wideo marketingowe dostosowane do konkretnych odbiorców, pozwalające na zwiększenie zaangażowania i konwersji,
 • angażujące materiały szkoleniowe i wdrożeniowe dla pracowników, ułatwiające przekazywanie wiedzy i usprawniające procesy on-boardingowe,
 • wideo produktowe prezentujące funkcje i korzyści w przystępny sposób, ułatwiające klientom zrozumienie oferty i podjęcie decyzji zakupowej,
 • lokalizacja treści wideo – tłumaczenie na różne języki i dialekty jednym kliknięciem, pozwalające dotrzeć do globalnej publiczności,
 • tworzenie materiałów wideo do baz wiedzy i FAQ bez konieczności angażowania drogich ekip produkcyjnych.

Generator wideo AI to narzędzie, które wprowadza nowy wymiar do produkcji wideo, umożliwiając firmom tworzenie spersonalizowanych, wielojęzycznych i angażujących treści w ułamku czasu i kosztów tradycyjnych metod. Przykładowo, firma szkoleniowa może wykorzystać generator wideo AI do stworzenia interaktywnych kursów online w różnych językach, dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów, oszczędzając czas i zasoby, a jednocześnie dostarczając wysokiej jakości treści edukacyjne. Jakich jednak narzędzi AI warto użyć do tworzenia wideo?

Synthesia

Synthesia to przodująca platforma do generowania wideo z AI, która wyróżnia się na tle konkurencji dzięki imponującym możliwościom i łatwości obsługi. Oto kluczowe cechy Synthesia:

 • obsługa ponad 120 języków w wielu wariantach i z różnymi emocjami;
 • szeroki wybór predefiniowanych awatarów idealnych do prezentacji biznesowych;
 • możliwość stworzenia własnego, spersonalizowanego awatara odzwierciedlającego markę;
 • funkcja klonowania własnego wyglądu i głosu do promowania marki osobistej lub firmy.

Przykładowo, firmy takie jak Heineken wykorzystują wideo generowane w Synthesia do tworzenia spersonalizowanych materiałów szkoleniowych i prezentacyjnych w wielu językach, co pozwala zwiększać zaangażowanie i atrakcyjność oferty. Możliwość klonowania własnego wyglądu i głosu to szczególnie przydatna funkcja dla influencerów i liderów biznesowych, którzy chcą wzmocnić swoją markę osobistą. Co pozwoli im dotrzeć do szerszej publiczności bez konieczności ciągłego nagrywania nowych materiałów.

Jeśli myślisz, że Synthesia to dobra opcja dla Twojej firmy, możesz wypróbować jej możliwości stosunkowo niskim kosztem: ceny zaczynają się od 22 USD za miesiąc. W podstawowym abonamencie można wygenerować 10 minut wideo, korzystać z 70 awatarów i automatycznego tworzenia napisów.

Źródło: Synthesia, prompt: Marta M. Kania (https://www.linkedin.com/in/martamatyldakania/)

Colossyan

Colossyan to platforma AI wideo specjalizująca się w tworzeniu angażujących materiałów szkoleniowych i edukacyjnych, która wyróżnia się na tle innych narzędzi dzięki:

 • możliwości transformacji prezentacji i dokumentów w atrakcyjne wideo szkoleniowe i edukacyjne;
 • zastępowaniu prezentacji PPT i PDF wciągającymi materiałami wideo do komunikacji wewnętrznej;
 • obsłudze ponad 70 języków, umożliwiającej tworzenie treści dla odbiorców na całym świecie;
 • łatwym w obsłudze elementom audio i wideo, pozwalającym zwiększyć zaangażowanie odbiorców.

Jedną z kluczowych zalet Colossyan jest łatwość obsługi – proces tworzenia wideo jest intuicyjny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Specjalizacja Colossyan w tworzeniu wideo szkoleniowych i edukacyjnych sprawia, że jest to idealne narzędzie dla firm, które chcą usprawnić procesy on-boardingowe, szkolenia produktowe czy komunikację wewnętrzną.

Colossyan oferuje trzy plany cenowe, w tym plan dla początkujących w cenie 19$ miesięcznie, Pro (61$/mies.) oraz Enterprise z możliwością indywidualnego ustalenia długości generowanego wideo w danym miesiącu oraz ceny.

HeyGen

HeyGen to zaawansowany generator wideo AI, który wyróżnia się na tle konkurencji dzięki tworzeniu wysokiej jakości przyciągających uwagę wideo, opartych na klonowaniu głosu oraz wyglądu użytkownika. Mocną stroną HeyGen jest generowanie bardzo realistycznych, spersonalizowanych awatarów.

Technologia klonowania głosu i tworzenia spersonalizowanych awatarów w HeyGen opiera się na zaawansowanych algorytmach uczenia maszynowego (machine learning), które analizują próbki głosu i zdjęcia, aby stworzyć wirtualnego dublera o naturalnie brzmiącym głosie i realistycznym wyglądzie. Jeden z użytkowników HeyGen, właściciel małej firmy e-commerce, stwierdził: „HeyGen pozwolił mi stworzyć spersonalizowane wideo powitalne dla klientów w ich ojczystych językach, co znacząco wpłynęło na zwiększenie zaangażowania i lojalności wobec marki”.

HeyGen jest coraz częściej wybieranym narzędziem także dzięki temu, że pozwala łączyć kilka scen w jedno wideo, czyniąc tworzenie filmów tak łatwym, jak tworzenie slajdów. A także dzięki

 • obsłudze ponad 40 języków i 300+ akcentów,
 • możliwości klonowania głosu,
 • darmowemu okresowi próbnemu i planom zaczynającym się od 24$ za miesiąc, przy rocznej subskrypcji.
The YouTube ID of https://www.youtube.com/embed/rOcX6J-F3uw is invalid.

Źródło: HeyGen, prompt: Marta M. Kania (https://www.linkedin.com/in/martamatyldakania/)

D-ID

D-ID to innowacyjna platforma do generowania wideo z AI, która wyróżnia się unikalnymi funkcjami, takimi jak:

 • tworzenie realistycznych konwersacyjnych agentów AI odzwierciedlających markę, z którymi można wchodzić w interakcje;
 • integracja z aplikacjami poprzez API;
 • funkcja Chat.D-ID do tworzenia głosowej konwersacji z chatbotami;
 • współpraca z PowerPointem, Canvą, Google Slides i innymi platformami do tworzenia prezentacji;
 • przekształcanie zdjęć w mówiące awatary wideo z użyciem generatywnej AI.

Jak jednak wygląda proces przekształcania zdjęć w mówiące awatary wideo w D-ID? Są do tego wykorzystywane sieci neuronowe GAN (Generative Adversarial Networks), które analizują cechy twarzy i ruchy ust, aby stworzyć realistyczną animację dostosowaną do podanego tekstu lub nagrania głosowego. Branże takie jak e-commerce, obsługa klienta czy edukacja online mogą szczególnie skorzystać z konwersacyjnych agentów AI oferowanych przez D-ID, zwiększając zaangażowanie użytkowników i automatyzując procesy komunikacji.

Podsumowanie. Generowanie wideo z AI

Generatory wideo AI, takie jak Synthesia, Colossyan, HeyGen i D-ID, przynoszą szereg korzyści dla firm, które chcą tworzyć angażujące, spersonalizowane treści wideo. To przede wszystkim oszczędność czasu i zasobów dzięki automatyzacji procesu produkcji wideo. Możliwość tworzenia treści w wielu językach pozwala natomiast dotrzeć do globalnej publiczności.

Równie ważna jest dostosowanie komunikacji poprzez tworzenie spersonalizowanych awatarów i klonowanie głosu, która pozwala na zwiększenie zaangażowania odbiorców dzięki interaktywnym i atrakcyjnym wizualnie materiałom wideo.

W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się dalszego rozwoju technologii AI w generowaniu wideo, w tym coraz bardziej realistycznych awatarów, płynniejszej integracji z innymi narzędziami marketingowymi oraz większej dostępności dla małych i średnich firm. Generatory wideo AI mają potencjał, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy tworzą i dystrybuują treści wideo, umożliwiając im wyróżnienie się na tle konkurencji i bardziej efektywne dotarcie do odbiorców.

Generator wideo AI to potężne narzędzie, które otwiera nowe możliwości dla firm w zakresie produkcji angażujących, spersonalizowanych treści wideo. Dzięki platformom, takim jak Synthesia, Colossyan, HeyGen i D-ID, firmy mogą tworzyć wideo marketingowe, szkoleniowe, produktowe i nie tylko szybciej, taniej, ale i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli chcesz pozostać konkurencyjny w cyfrowym świecie, warto rozważyć włączenie generatora wideo AI do swojej strategii marketingowej i komunikacyjnej. Przyszłość produkcji wideo napędzanej przez AI jest jasna, nie przegap okazji, aby stać się jej częścią!

Autor ifirma.pl

Marta Matylda Kania

Założycielka Superpowered by AI. Opracowuje dla biznesu procesy tworzenia treści przez generatywną sztuczną inteligencję. Interesuje się przyszłością AI w biznesie, pisze zaawansowane prompty i prowadzi szkolenia z ChataGPT dla firm.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie