Tworzysz podcasty? Sprawdź, gdzie najlepiej je publikować, żeby poszerzyć swoje grono odbiorców i dać się poznać światu.
Nagranie wartościowego podcastu to nie wszystko. Trzeba go jeszcze wypuścić w świat. Jak to zrobić, aby skutecznie zmaksymalizować zasięgi odbioru? Jakie witryny online stanowią najlepsze miejsce do zaprezentowania swoich przemyśleń, opowieści czy szkoleń? Gdzie publikować podcasty? Możliwości jest całkiem dużo. Przedstawiamy rekonesans najciekawszych miejsc do publikacji autorskich audycji.
Pierwszą koniecznością, przed jaką stanie początkujący twórca, jest znalezienie odpowiedniej witryny hostującej pliki audio. Warto, aby była ona dedykowana specjalnie dla podcastów. Będzie ona stanowić swojego rodzaju bazę wypadową i centralne miejsce zarządzania plikami.
Bezpłatne strony hostujące, mimo zredukowanego stopnia funkcjonalności, są dobrym wyborem dla nowicjuszy. W późniejszej fazie twórczości istnieje możliwość wykupienia dodatkowych opcji premium, czy przeniesienia się na w pełni płatne serwisy hostingowe.
Autorskie audycje internetowe muszą znaleźć miejsce swojego przechowywania w sieci. Hosting jest użyteczną funkcjonalnością, pozwalającą nam na wgrywanie własnych treści, opatrywanie ich tagami, opisami czy streszczeniami. W przypadku darmowych stron hostujących bardzo często możemy spotkać się z dużymi ograniczeniami. I tak jest w przypadku m.in. portalu SoundCloud, gdzie darmowy użytkownik uzyskuje możliwość wgrywania trzech godzin podcastów miesięcznie. Gdzie jeszcze możemy zamieszczać treści audio?
Dystrybucja to proces mający niebagatelne znaczenie w kontekście rozpowszechniania treści audio. To od skuteczności dystrybucji zależy, ile finalnie osób będzie mogło “zetknąć się” z publikowanymi przez nas treściami.
Wiele serwisów hostingowych udostępnia udogodnienia automatyzujące proces dystrybucji treści audio. W niektórych przypadkach będziemy jednak sami musieli połączyć miejsce hostowania plików z portalem dystrybuującym. Polega to m.in. na odnalezieniu linku do RRS, skopiowaniu go i zaimplementowaniu do pożądanego serwisu udostępniającego. W ten sposób wszystkie treści będą w sposób automatyczny aktualizowane w serwisie streamingowym.
Do najpopularniejszych dystrybutorów podcastów należą:
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Zrób to za darmo z programem IFIRMA!