Skąd brać zlecenia dla freelancerów – najpopularniejsze serwisy

gdzie szukać zleceń dla freelancerów

Chcesz spieniężyć swoje umiejętności i zastanawiasz się, gdzie szukać zleceń dla freelancerów? Oto 4 serwisy ze zleceniami dla różnych branż.

Pandemia koronawirusa w wielu przypadkach doprowadziła do zmiany miejsca wykonywanej pracy. Spopularyzowanie pracy zdalnej oznacza brak czasu poświęconego na dojazdy i podróż w korkach. Jeśli specjalizujesz się w jakiejś dziedzinie i zastanawiasz się, gdzie szukać zleceń, żeby zmonetyzować nadwyżkę czasu – nic prostszego! Poniżej prezentujemy 4 sprawdzone portale, gdzie można szukać zleceń ze swojej branży. Nie czekaj dłużej i sprawdź, jak szybko możesz uwypuklić swój przedsiębiorczy pierwiastek bez wychodzenia z domu!

Gdzie szukać zleceń dla freelancerów?

Specjalizacja w konkretnej dziedzinie, zwłaszcza jeśli dostarcza poczucia spełnienia podczas realizacji to prawdziwy skarb! Wiele osób pracujących na etacie traktuje jednak swoje zajęcie wyłącznie jako źródło zarobku. Skoro czytasz ten artykuł – najprawdopodobniej jesteś w tej grupie szczęśliwców, dla której praca to też hobby.

Poniżej opisujemy 4 platformy, na których możesz szukać dodatkowych zleceń z interesującej Cię dziedziny.

Useme – bogata baza zleceń i wystawianie faktur bez firmy

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich portali dla freelancerów. Spośród wielu kategorii można odszukać zlecenia ze swojej branży (copywriting, SEO, fotografia, programowanie, tłumaczenia i wiele innych). Po odnalezieniu interesującej oferty wystarczy złożyć zleceniodawcy swoją ofertę i oczekiwać na odpowiedź zwrotną.

Co więcej, Useme umożliwia także wystawianie faktur osobom bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. W praktyce oznacza to, że możesz wystawić klientowi fakturę za wykonaną usługę – elektronicznie, bez konieczności drukowania jakichkolwiek dokumentów. To wygodne rozwiązanie dla obu stron, które pozwoli przyspieszyć rozliczanie zlecenia bez podpisywania np. umowy o dzieło.

Oferia – zlecenia z wielu branż

Niezależnie od tego, czy jesteś budowlańcem, programistą, fotografem czy copywriterem – Oferia kumuluje w sobie ogłoszenia z różnych branż. Nie musisz już zastanawiać się, gdzie szukać zleceń – jako wykonawca zyskujesz dostęp do codziennie aktualizowanej bazy zleceń z wielu dziedzin.

Aby wystartować, wystarczy logowanie w serwisie i określenie swojej specjalizacji. Wygodną opcją jest także włączenie mailowych powiadomień o nowych ogłoszeniach zamieszczanych przez zleceniodawców – ograniczasz w ten sposób czas na przeglądanie ofert, a na Twoją skrzynkę spływają wiadomości o kolejnych zleceniach.

Goodcontent – platforma dla copywriterów

Jeżeli lubisz pisać, masz dziennikarskie zacięcie i nieobce są Ci zasady webwritingu, wiesz jak tworzyć teksty angażujące czytelnika i przyjazne wyszukiwarkom – warto sprawdzić portal Goodcontent. Regularnie pojawiają się na nim zlecenia na teksty z różnych kategorii.

Atutem są transparentne zasady współpracy, czytelne wytyczne i podana kwota wynagrodzenia za każdy tekst, a także niski próg wypłaty (minimalna kwota umożliwiająca wypłacenie zarobionych środków to 100 zł). Współpraca opiera się na rezerwacji wybranego tekstu i jego realizacji – bez konieczności podpisywania umów. Wygodną opcją jest także możliwość kontaktu ze zleceniodawcą w celu doprecyzowania wymagań.

Zaprezentuj światu swój dorobek artystyczny na Behance

Jeżeli Twoją główną specjalizacją jest grafika – wówczas warto uzupełnić swój profil na portalu Behance. Zrzesza on bowiem artystów i projektantów z całego świata – w ogólnym uproszczeniu można go porównać do LinkedIna, ale dla przedstawicieli branży graficznej. Na stronie można także w wygodny sposób znaleźć zlecenia z zakresu brandingu, projektowania graficznego i ilustracji. Międzynarodowe środowisko umożliwia wymianę doświadczeń i nawiązane współpracy z osobami z drugiego końca świata.

Uaktywnij swoje pokłady kreatywności i zacznij zarabiać jako freelancer

Niezależnie od tego, czy pracujesz na etacie i szukasz dodatkowego zajęcia, a może od lat działasz na własną rękę – warto trzymać rękę na pulsie i na bieżąco śledzić platformy ogłoszeniowe z Twojej branży. Nigdy nie wiesz, gdzie może kryć się długofalowa współpraca – dlatego też tam, gdzie jest to możliwe, warto włączyć e-mailowe powiadomienia o nowych zleceniach.

Przeczytaj też nasz poradnik: Jak zacząć dobrze zarabiać jako freelancer?

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość