Blog ifirma.pl

Bio na Instagramie – jak je pisać, żeby pomóc swojej firmie?

|
Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. W wirtualnej rzeczywistości obserwujemy podobną tendencję, współczesny internauta nie ma czasu na gruntowne czytanie dostarczanych wpisów – mówi się wręcz o skanowaniu treści.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Jak zatem wykorzystać przestrzeń, jaką oferuje miejsce na biogram na Instagramie, aby przyciągnąć uwagę odbiorców? Warto poświęcić dłuższą chwilę temu zagadnieniu – w końcu bio pełni rolę wizytówki, która spełnia kilka podstawowych funkcji. O czym mowa? Przykłady dobrych praktyk poniżej.

Bio na Instagramie – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Co to jest bio na Instagramie? Skrót pochodzi od biogramu i stanowi zwięzłą formę przedstawienia i opisu (firmy lub osoby budującej swoją markę), który zawiera max. 150 znaków. Stosunkowo mała objętość wynika z czysto praktycznych względów – użytkownicy chętniej zapoznają się z krótszym wpisem niż z długim, jednolitym blokiem tekstu.

Jeśli nadal brzmi to dla Ciebie zagadkowo i zastanawiasz się gdzie jest bio na Instagramie – mówiąc najbardziej obrazowo – to opis widoczny pod nazwą konta. Poniżej prezentujemy garść dobrych praktyk, które warto wdrożyć przy zakładaniu konta. Jeśli Twoja firma jest już aktywna na Instagramie, nic straconego – do dzieła!

Konto firmowe na Instagramie

W tym miejscu warto odczarować przekonanie, że konto na IG sprawdza się w przypadku modowych blogerek i branży beauty. Wśród milionów użytkowników na Instagramie są także… Twoi (potencjalni) klienci. Dlaczego zatem nie wytworzyć z nimi relacji na platformie, z której tak chętnie korzystają? Niemal każda branża znajdzie tam dla siebie miejsce.

Pokazanie ludzkiego pierwiastka i emocji zacieśnia stosunki między marką a odbiorcami. Jeśli zastanawiasz się jak prowadzić Instagram firmowy – zacznij od przemyślanego uzupełnienia bio.

Przeczytaj też: Jak wykorzystać Instagram w działaniach promocyjnych?

Bio na Instagramie a grupa docelowa

Określenie persony, czyli potencjalnego obserwatora Twojego konta ma kluczowe znaczenie i powinno stanowić punkt wyjściowy do dalszej pracy. Jeśli kierujesz swoją ofertę np. do młodych matek – wówczas Twoje bio powinno mieć inną konstrukcję niż w przypadku firmy z branży budowlanej. Daj się poznać już po ultrakrótkiej prezentacji! Ułatw potencjalnym odbiorcom rozszyfrowanie Twojej specjalizacji i nawiązanie kontaktu.

Jeśli działasz tylko lokalnie, doprecyzuj swój obszar działania – wpisz w bio swoje miasto lub województwo.

Nazwanie konta adresem strony internetowej jest zabronione przez regulamin Instagrama, jednak w prosty sposób można uwypuklić adres swojej witryny przez umieszczenie odnośnika. Jeśli zastanawiasz się jak dodać link w bio na IG – nic prostszego. Wejdź na swój profil, kliknij 'edytuj profil’, a następnie w polu 'strona internetowa’ wpisz odpowiedni adres.

Warto posłużyć się przy tym narzędziem do skracania linków, np. bit.ly, które wygeneruje niedługi odnośnik. Taki przyjazny link w bio to nie tylko atut odpowiadający za czytelność opisu, ale także oszczędność cennego miejsca, które można wykorzystać na dodanie CTA (call to action), czyli hasła nawiązującego do podjęcia jakiejś pożądanej aktywności, np. kliknij, zobacz, sprawdź.

Wzbogać biogram na Instagramie firmowym elementem graficznym

Piktogramy i ikony to elementy graficzne, które przykuwają wzrok użytkownika. Słusznym krokiem jest zatem wzbogacenie tekstowego opisu jakimś wyróżniającym się elementem, który w naturalny sposób zwróci uwagę odbiorcy. Może to być ikona odzwierciedlająca branżę lub emocję.

Wzmocnienie perswazyjnego przekazu ma ogromne znaczenie, jeśli naszym celem jest przekierowanie użytkownika do podjęcia jakiegoś działania.

Wykorzystaj potencjał, jaki oferuje uzupełnienie bio na Instagramie firmowym

Wdrożenie powyższych porad pozwoli Ci w realizacji (minimum) jednego z celów, jakie przyświecają Ci przy prowadzeniu konta na Instagramie. Mowa o traktowaniu obserwatorów jako potencjalnych (lub obecnych) leadów w celu zwiększenia sprzedaży lub o zacieśnieniu więzi na linii marka – odbiorcy. Nieważne czy reprezentujesz segment B2B czy B2C – finalnie to ludzie kupują od ludzi, warto zatem ułatwić im kontakt z Tobą przez klarowną prezentację swojego bio.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Komentarze czytelników
  1. 6 lutego 2021 o 12:59
   Instabaza

   Oprócz dobrego bio warto sprawdzić i przeanalizować nazwę swojego profilu na Instagramie. Często popełniamy podstawowe błędy, których nie dostrzegamy.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie