Prawie milion złotych dla polskiego startupu Syntoil w konkursie Chivas Venture 2019!

jak znaleźć inwestora? pr w startupie

Polski startup Syntoil w konkursie Chivas Venture aż dwukrotnie stanął na podium: zajmując 2. miejsce w wyborze jury oraz 3. w głosowaniu internautów. Łącznie Syntoil zdobył 250 tys. dolarów, które przeznaczy na rozwój biznesu.Chivas Venture to nietypowy konkurs, skoncentrowany na projektach, które rozwiązują największe problemy społeczne i ekologiczne świata. Co roku w ramach konkursu przekazywanych […]

Polski startup Syntoil w konkursie Chivas Venture aż dwukrotnie stanął na podium: zajmując 2. miejsce w wyborze jury oraz 3. w głosowaniu internautów. Łącznie Syntoil zdobył 250 tys. dolarów, które przeznaczy na rozwój biznesu.Chivas Venture to nietypowy konkurs, skoncentrowany na projektach, które rozwiązują największe problemy społeczne i ekologiczne świata. Co roku w ramach konkursu przekazywanych jest 1 mln dolarów bez żadnych dodatkowych zobowiązań plus know-how ekspertów realizowane w ramach programu Chivas Venture Accelerator. W ciągu ostatnich czterech lat do Chivas Venture zgłosiło się ponad 8 tysięcy start-upów, a dofinansowanie w łącznej wysokości 4 miliona dolarów otrzymało 100, wśród których można wymienić:
  • Conceptos Plasticos, zmieniający plastikowe odpady na niedrogie mieszkanie, Mestic – zamieniający krowi nawóz na ekologiczną odzież,
  • BraiBook – zapewniając edukację niewidomym,
  • Change Please, pomagający bezdomnym wrócić do społeczeństwa, dzięki pracy.

Syntoil zajmuje 2. miejsce

Wieczorem 9 maja, podczas Chivas Venture 2019 najwyższą nagrodę z puli 1 mln dolarów otrzymała firma Xilinat z Meksyku, która tworzy biotechnologiczny, naturalny i opatentowany proces przekształcania odpadów rolniczych w substytut cukru, przeznaczony m.in. dla osób chorych na cukrzycę. Drugie miejsce i nagrodę publiczności zajął jednak polski start-up Syntoil, produkujący instalacje do przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych na komercyjne produkty.
– Jesteśmy strasznie dumni, bo pierwszy raz w historii konkursu Chivas Venture polski projekt wszedł do głównego finału i zdobył miejsce na podium! Byłam tak przejęta, że nie usłyszałam dokładnie jaką kwotę dofinasowania dostaniemy! Ale prawda jest taka, że wygraliśmy dużo więcej niż pieniądze: globalną promocję oraz dostęp do świetnego międzynarodowego networku przedsiębiorców, którzy tak jak my widzą, że działanie na korzyść społeczeństwa czy planety i korzyści finansowe idą w parze. Chivas Venture to chyba jeden z najbardziej wymagających konkursów na świecie i najtrudniejszy konkurs w moim życiu. Pół roku przygotowań, podróże, warsztaty, polski finał, ćwierćfinały, półfinały i ostatecznie finał z dwoma nagrodami. To były niesamowicie inspirujące, a także strasznie trudne miesiące, pełne intensywnej pracy. Ale, jak widać, było warto! – podsumowuje Martyna Sztaba, CEO i współwłaścicielka firmy Syntoil.
Program akceleracyjny, obejmujący indywidualne sesje szkoleniowe oraz zajęcia networkingowe, analizy biznesowe, finansowe i prawne trwał pół roku w kraju i dopiero po tym czasie zaczęły się ćwierć- i półfinałowe prezentacje 20 finalistów. Piątka zwycięzców stanęła przed 3-tysięczną publicznością i zespołem jury, w którym znaleźli się:
  • Zoe Saldana – aktorka i gwiazda produkcji Marvela, filantropka, założycielka i prezes start-upu BESE,
  • Alexandre Ricard – prezes Pernod Ricard, organizatora konkursu Chivas Venture,
  • Cemal Ezel – założyciel start-upu Change Please i zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu Chivas Venture,
  • Sonal Shah – ekonomistka oraz założycielka i dyrektor wykonawczy Beeck Center for Social Impact + Innovation przy Uniwersytecie Georgetown.
Oceniali oni każdy startup pod kątem możliwości dokonania trwałej zmiany społecznej, a także modelu biznesowego i skalowalności projektów.

Pozostała trójka finalistów Chivas Venture to:

  • portugalski startup SPEAK (110 tys. dolarów), zmniejszający marginalizację imigrantów i uchodźców poprzez nieformalny networking;
  • holenderski startup Tykn (50 tys. dolarów), wykorzystujący technologię blockchain w celu ochrony imigrantów i zapewnienia im dostępu do pomocy humanitarnej
  • przedsiębiorstwo społeczne Copia z USA (50 tys. dolarów), który walczy z problemem głodu i marnotrawstwa żywności poprzez platformę, która pomaga firmom w kontrolowany sposób zarządzać nadwyżkami jedzenia.
Podczas finału ogłoszono także zwycięzcę nagrody publiczności. W ciągu 3 tygodni głosowania, internauci oddali łącznie 135 tys. głosów. Najwięcej zdobyła firma Cataki z Brazylii, otrzymując dofinansowanie w kwocie 50 tys. dolarów. Startup stworzył aplikację mobilną łączącą wytwórców odpadów (od dużych firm po gospodarstwa domowe) z osobami zajmującymi się wywozem śmieci. Daje ona m.in. bezrobotnym pracę przy wywozie odpadów oraz ułatwia ten proces poprzez organizowanie punktów zbiórki odpadów. Polski Syntoil w głosowaniu publiczności uplasował się na trzecim miejscu, zgarniając 10 tys. dolarów. Jest to taki sam wynik, jaki w zeszłym roku osiągnął Neurodevice, startup reprezentujący Polskę w finale poprzedniej edycji Chivas Venture.
UWAGA Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami. Dodając komentarz, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość