Jak stworzyć ofertę w ifirma.pl

Poniższy tekst jest instrukcją do aplikacji ifirma.pl. Dowiesz się z niego jak w serwisie stworzyć oferty dla kontrahentów.

Moduł pozwalający na stworzenie oferty dostępny jest w zakładce „CRM” > „Oferty”. Jest on dostępny tylko w wersji płatnej IFI.

 1. Dodawanie nowej oferty
 2. Wybierz zakładkę „CRM” > „Oferty” > „+Nowa oferta”.


oferty

Oferty w IFI


 1. Wybierz ustawienia strony
 2. Określ poszczególne ustawienia dla oferty, np. szablon. Wszystkie wprowadzone zmiany możesz sprawdzić za pomocą opcji „podgląd”.


podglad oferty

Podgląd oferty

 1. Wprowadź ustawienia dla strony tytułowej
 2. Dodaj logo, okres obowiązywania oferty, tytuł dokumentu, dane kontrahenta, dla którego jest przeznaczona oraz osoby, do których oferta jest kierowana. Określ dane, które mają być widoczne w stopce na stronie tytułowej.

 3. Uzupełnij dane o firmie
 4. Dodaj informację o oferowanych produktach (również zdjęcia produktów), ich cenach, harmonogramie prac czy dostaw w ramach oferty i innych warunkach oferty.

 5. Dodaj stronę końcową
 6. Pojawią się na niej, obok wprowadzonego przez użytkownika tekstu, dane adresowe przedsiębiorcy oraz dane kontaktowe (telefon, fax i adres e-mail).

Co jeszcze możesz zrobić z ofertą?

Każdy etap tworzenia oferty możesz podejrzeć używając opcji „podgląd oferty”.

Nowa oferta widoczna jest na liście ofert wraz z nazwą, jej adresatem i okresem obowiązywania.

Stworzoną ofertę możesz skopiować na nową, wydrukować, usunąć, a także wystawić do niej fakturę. Wybierając „wystawienie faktury” IFI przeniesie Cię formularza faktury krajowej. Jeśli w ofercie dodane są informacje o kontrahencie, cenie oferowanych produktów w cenniku, to takie dane pojawią się na fakturze automatycznie. Oczywiście możesz je edytować.

Wszystkie powyższe opcje dostępne są w kolumnie „Akcja”.


UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Biuro rachunkowe
już od 89zł/mc.

 • Pełna odpowiedzialność za prowadzoną dokumentację.
 • Wygodne formy dostarczania dokumentów (online, poczta, kurier)

dowiedz się więcej