Jak stworzyć ofertę w ifirma.pl

Moduł pozwalający na stworzenie oferty dostępny jest w zakładce „CRM” > „Oferty”. Jest on dostępny tylko w wersji płatnej IFI.

  1. Dodawanie nowej oferty
  2. Wybierz zakładkę „CRM” > „Oferty” > „+Nowa oferta”.


ifirma.pl program do księgowania - sj oferty

Oferty w IFI

  1. Wybierz ustawienia strony
  2. Określ poszczególne ustawienia dla oferty, np. szablon. Wszystkie wprowadzone zmiany możesz sprawdzić za pomocą opcji „podgląd”.


ifirma.pl program do księgowania - st podglad

Podgląd oferty

  1. Wprowadź ustawienia dla strony tytułowej
  2. Dodaj logo, okres obowiązywania oferty, tytuł dokumentu, dane kontrahenta, dla którego jest przeznaczona oraz osoby, do których oferta jest kierowana. Określ dane, które mają być widoczne w stopce na stronie tytułowej.

  3. Uzupełnij dane o firmie
  4. Dodaj informację o oferowanych produktach (również zdjęcia produktów), ich cenach, harmonogramie prac czy dostaw w ramach oferty i innych warunkach oferty.

  5. Dodaj stronę końcową
  6. Pojawią się na niej, obok wprowadzonego przez użytkownika tekstu, dane adresowe przedsiębiorcy oraz dane kontaktowe (telefon, fax i adres e-mail).

Co jeszcze możesz zrobić z ofertą?

Każdy etap tworzenia oferty możesz podejrzeć używając opcji „podgląd oferty”.

Nowa oferta widoczna jest na liście ofert wraz z nazwą, jej adresatem i okresem obowiązywania.

Stworzoną ofertę możesz skopiować na nową, wydrukować, usunąć, a także wystawić do niej fakturę. Wybierając „wystawienie faktury” IFI przeniesie Cię formularza faktury krajowej. Jeśli w ofercie dodane są informacje o kontrahencie, cenie oferowanych produktów w cenniku, to takie dane pojawią się na fakturze automatycznie. Oczywiście możesz je edytować.

Wszystkie powyższe opcje dostępne są w kolumnie „Akcja”.

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2xDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x

Ponad 30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOKI