E-book: Obowiązki przedsiębiorcy na przełomie roku

obowiązki przedsiębiorcy

Masz firmę i boisz się, że zapomnisz o czymś ważnym na koniec roku? Wszystko to wymieniliśmy w naszym e-booku. Zajrzyj i pobierz za darmo!

Przełom roku w firmie – jak o niczym nie zapomnieć?

Wszystko, czego musisz dopilnować na przełomie roku w firmie, zebraliśmy w naszym e-booku: Obowiązki przedsiębiorcy na przełomie roku.

Podczas gdy etatowcom pod koniec roku pozostaje marzyć o świętach i sylwestrze, dla przedsiębiorcy ten okres zapowiada dużo pracy: powinien on wywiązać się z zobowiązań wobec urzędów, ZUS-u, czy kontrahentów. To również dobry czas na zastanowienie się nad przyszłościowymi aspektami firmy.

W tym e-booku podpowiadamy, o czym powinien pamiętać przedsiębiorca na koniec roku, aby mógł ze spokojem wejść w kolejny rok prowadzenia firmy. Z naszej publikacji dowiesz się m.in. o tym, jak sporządzić, wycenić i zaksięgować spis z natury oraz jak prawidłowo zamknąć Księgę Przychodów i Rozchodów (KPiR). Przeczytasz też o kwestiach ważnych w kontekście podatku na koniec roku.

W e-booku zawarliśmy listę ważnych dat, dzięki którym nie zapomnisz m.in. o opłaceniu ZUS-u i VAT-u, czy wysłaniu deklaracji. Jako że koniec roku w firmie może być momentem zmian, opisaliśmy sytuacje, w których można lub trzeba zmienić formę opodatkowania.

Zachęcamy Cię do ściągnięcia e-booka i życzymy sukcesów w 2022 roku!

OBOWIĄZKI PRZEDSIĘBIORCY NA PRZEŁOMIE ROKU

POBIERZ E-BOOK

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość